رئیس كل دادگستری فارس:

نظر دقیق پزشکی قانونی منجر به کشف علمی جرائم می شود

نظر دقیق پزشکی قانونی منجر به کشف علمی جرائم می شود فارس رییس کل دادگستری فارس اظهار داشت: پزشکی قانونی با نظرات کارشناسی علمی و تخصصی سهم بزرگی درآرای قضایی دارد تا جایی که در خیلی از پرونده های قضایی کارشناسی و صدور نظرات دقیق منجر به کشف علمی جرایم می شود.


حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در هشتمین نشست شورای قضایی ا فارس ضمن قدردانی از زحمات پزشکان قانونی در سراسر استان، به جایگاه حساس و نقش به سزای کارشناسی های پزشکی قانونی در روند رسیدگی به پرونده های قضایی اشاره نمود.
به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، او اضافه کرد: پزشکی قانونی با نظرات کارشناسی صحیح، علمی و تخصصی سهم بزرگی در آرای قضایی و سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده های قضایی دارد تا جایی که در خیلی از پرونده های قضایی کارشناسی و صدور نظرات دقیق پزشکی قانونی منجر به کشف علمی جرایم می شود.
موسوی ضمن قدردانی از مدیرکل پزشکی قانونی استان و مجموعه تحت مدیریت وی به لحاظ همکاری و تعامل پزشکی قانونی با مجموعه قضایی استان در ارائه نظرات کارشناسی در تمام زمینه ها همچون بخش های معاینات، تشریح، کمیسیون آموزش و پژوهش و آزمایشگاه و آگاه سازی جامعه ارائه خدمات این دستگاه را مناسب و باارزش و در سطح مطلوب ارزیابی کرد و با اشاره به سختی های کار در پزشکی قانونی خدمات رسانی این مجموعه را قابل ستایش خواند.
رئیس شورای قضایی فارس اظهار داشت: با وجود حجم بالای پرونده های ورودی به پزشکی قانونی استان، سطح رضایتمندی مردم از این این اداره بالا است که این میزان رضایتمندی ناشی از اهتمام و تلاش پزشکان و کارکنان پزشکی قانونی و صدور نظرات کارشناسی دقیق توسط پزشکان در سراسر استان است.
همچنین در این جلسه از ۱۲ تن از پزشکان قانونی مرکز استان بصورت حضوری و ۵۶ تن از پزشکان فعال در شهرستان های استان بصورت ویدئو کنفرانس با اهدای لوح تقدیر از طرف رییس کل دادگستری فارس قدردانی گردید.
گفتنی است، رییس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و اعضای شورای قضایی فارس از مرکز معاینات شرق شیراز، تالار تشریح و آزمایشگاه پزشکی قانونی فارس نیز بازدید کردند.1400/06/27
12:22:48
5.0 / 5
438
تگهای خبر: اداره , خدمات , رئیس , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است