تصویب قطعنامه آثار منفی میراث استعمار بر بهره مندی از حقوق بشر در شورای حقوق بشر

تصویب قطعنامه آثار منفی میراث استعمار بر بهره مندی از حقوق بشر در شورای حقوق بشر قطعنامه آثار منفی میراث استعمار بر بهره مندی از حقوق بشر با وجود عدم همراهی اتحادیه اروپا در شورای حقوق بشر تصویب گردید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه با وجود انتقادات و مخالفت های کشورهای غربی که سابقه استعمار دیگر کشورها را دارند، قطعنامه پیشنهادی چین درباره آثار منفی میراث استعمار را با ۲۷ رای موافق و ۲۰ رای ممتنع تصویب کرد.
این قطعنامه از همه کشورها درخواست میکند تا ضمن شناسایی آثار و اشکال معاصر استعمارگری، گامهای مشخصی را برای برخورد با آثار زیانبار این پدیده بردارند.
بر طبق این قطعنامه شورای حقوق بشر موظف شده است که در سال آینده با برگزاری یک پنل تخصصی در ارتباط با تأثیرات منفی میراث استعمار بر بهره مندی از حقوق بشر، ابعاد مختلف حقوق بشری استعمار در جهان را مورد بررسی قرار دهد.
در جریان جلسه بررسی و تصویب این قطعنامه، نمایندگان کشورهای روسیه، هند، بولیوی، اریتره، پاکستان و فیلیپین که عضو شورای حقوق بشر هستند، از پیش نویس قطعنامه حمایت و تاکید نمودند باید ابعاد مختلف و معاصر استعمار بایستی شناسایی شود و از ابتکارعمل چین دراین زمینه قدردانی کردند.1400/07/17
19:46:21
5.0 / 5
269
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است