بررسی چالش های رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی

بررسی چالش های رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی ثبت آسان: مهم ترین چالش های موجود در رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی توسط «کارگروه پایش پرونده های کثیرالشاکی» دادگستری استان تهران بررسی گردید.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

در پی دستور رییس قوه قضائیه به رؤسای کل دادگستری ها و دادستان ها در خصوص تعیین تکلیف پرونده های کثیرالشاکی، بامداد امروز مورخ ۱۹ دی نخستین جلسه «کارگروه پایش پرونده های کثیرالشاکی » در سالن ولایت مجتمع قضایی امام خمینی(ره) با حضور مسعود ستایشی قائم مقام دادگستری استان تهران، عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران، محمد تقوی رییس دادگاه انقلاب تهران، حسن زاده معاون دادستان و رییس دبیرخانه حفظ حقوق بیت المال، پسندیده معاون دادستان تهران و سایر مسئولان و نمایندگان دستگاهها، ادارات و بخش های مرتبط انجام شد.

ستایشی در ابتدای این جلسه اظهار نمود: سه پرونده ای که در این نشست پیش بینی شده و در دستور کار قرار گرفته، به لحاظ کثرت شکات از اهمیت خاصی برخوردار می باشند.

قائم مقام دادگستری استان تهران اشاره کرد: به تدریج سایر پرونده های کثیرالشاکی برمبنای نوع اهمیت اساسا مورد بررسی این کارگروه قرار خواهند گرفت.

وی اظهار نمود: تاکید بر آنست که اعضاء این کارگروه با اهتمام ویژه، همکاری و هماهنگی لازم را در جهت نیل به نتایج موثر و مطلوب به عمل آورند.

ستایشی اشاره کرد: باتوجه به تاکید و دستور دکتر القاصی مهر رییس کل دادگستری استان تهران اقدامی که درباب پرونده های کثیرالشاکی در دادگستری تهران صورت گرفته در امتداد تحقق برنامه های عملیاتی ابلاغ گردیده و مصوبات ستاد «تحول و تعالی» می باشد.

قائم مقام دادگستری استان تهران در ادامه عنوان کرد: لازم است تا اهتمام لازم در اجرائی شدن مصوبات این کارگروه صورت گیرد تا مصوبات بطور مجدانه پیگیری و عملیاتی شود.

در ادامه این جلسه، درباب پروسه رسیدگی قضایی به سه پرونده کثیرالشاکی «شهرک ژاندارمری»، «نگین غرب» و «مروارید» گزارشاتی ارائه شد و مهم ترین چالش های موجود در حوزه رسیدگی به این سه پرونده کثیرالشاکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قائم مقام دادگستری استان تهران بعد از استماع گزارشات ارائه شده درباب پرونده شهرک ژاندارمری اظهار نمود: درباب این پرونده باید سخنی قانع کننده، مکفی و قابل دفاع برای مردم داشته باشیم.

وی اظهار نمود: ضرورت دارد تا گزارشی جامع درباب پرونده شهرک ژاندارمری از طرف اداره کل راه و شهرسازی استان تهران تهیه و نتیجه به دادگستری استان اعلام گردد.

ستایشی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: هر کس به حقوق بیت المال دست اندازی کند، دستگاه قضایی با قدرت و بدون چشم پوشی با او برخورد خواهدنمود.

قائم مقام دادگستری استان تهران رمز موفقیت در حصول نتیجه در پرونده های کثیرالشاکی را در گرو هماهنگی و همکاری بین بخشی دانست و اظهار داشت: تمام دغدغه ما این است که از تشدد در پیگیری ها، ناهماهنگی ها و باز کردن راه برای فرصت طلبان جلوگیری نماییم.

وی اشاره کرد: درباب پرونده شهرک ژاندارمری ضرورت دارد تا از طرف دستگاه های ذی ربط گزارشات جامع و قابل بهره برداری ارائه شود تا نقاط کور و ابهامات روشن و شفاف شود.

در بخش دوم این جلسه، تقوی رییس دادگاه انقلاب تهران گزارشی از روند رسیدگی به پرونده «نگین غرب» و «مروارید» ارائه داد.

در نهایت بعد از بحث و تبادل نظر درباب پرونده «نگین غرب» و «مروارید» قرار شد تا یک قاضی ویژه برای رسیدگی به این پرونده ها تعیین شود.

در پایان، قرار شد تا روند اجرائی شدن مصوبات نخستین جلسه «کارگروه پایش پرونده های کثیرالشاکی » در نشست های آتی این کارگروه مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

منبع:

1400/10/20
13:07:34
5.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است