گزارش جامع بازرسی کل لرستان در قالب هدیه به دولت تقدیم استاندار شد

گزارش جامع بازرسی کل لرستان در قالب هدیه به دولت تقدیم استاندار شد به گزارش ثبت آسان لرستان بازرس کل لرستان اظهار داشت: گزارش جامع بازرسی کل استان در قالب ˮ هدیه به دولت ˮ تقدیم استاندار شد.


دکتر سعید رازانی در جلسه با استاندار لرستان ضمن اشاره به رویکرد سازمان بازرسی بیان نمود: سازمان بازرسی کل کشور مطابق اصل ۱۷۴ قانون اساسی وظیفه نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و مقررات در دستگاههای دولتی زیر نظر رئیس قوه قضاییه را بر عهده دارد.
ایشان در ادامه گزارش جامع بازرسی کل استان در چارچوب " هدیه به دولت " تقدیم استاندار لرستان کرد و اضافه کرد: این گزارش شامل صدمه ها و چالش های استان به همراه راهکارهای رفع آنها است.
وی تصریح کرد: گزارش هدیه به دولت شامل مهم ترین چالش ها و مشکلاتی است که در حوزه استان وجود دارد و به راهکارهای پیشنهادی هر حوزه برای رفع این چالش ها و مشکلات پرداخته شده است.
رازانی ضمن اشاره به برخی اقدامات موثر این بازرسی کل امسال (سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها) اضافه کرد: بازرسی کل استان، نظارت بر دستگاههای اجرایی، نهادها و دستگاههای تابعه قوه قضاییه را به عهده دارد و با عنایت به گستردگی دستگاههای اجرایی و تعداد محدود پرسنل، بر این اساس هر ساله برنامه های مصوب مشخص می شود که از کدام دستگاههای اجرایی و حول چه موضوعات و محورهایی بازرسی به عمل آوریم و در انتها هر سال برنامه های سال آینده مشخص می شود.
بازرس کل لرستان افزود: علاوه بر بازرسی های مستمر، بازرسی موردی و فوق العاده هم حسب گزارش های واصله انجام می شود.
وی افزود: بعد از اتمام بازرسی هم گزارش اصلی که حاوی روند بازرسی و نتایج حاصل از آن و پیشنهادهایی که برای بهبود فرایند و رفع اشکالات ضروریست عرضه می شود. همینطور در کنار گزارش اصلی امکان دارد گزارش اختصاصی تعقیب کیفری و یا اداری هم تنظیم و به مراجع ذیصلاح ارسال شود.
شناسایی منافذ فرار مالیاتی و بازگشت میلیاردها تومان مالیات به سازمان امور مالیاتی
رازانی با اشاره به اینکه از راه اجرای بازرسی های برنامه ای مانند بازرسی امور مالیاتی (ماده ۱۶۹) منافذ فرار مالیاتی شناسایی و مراتب به دستگاههای اجرایی و سازمان امور مالیاتی استان اعلام شده و از این طریق سبب شده که میلیاردها تومان مالیات به نفع دولت شناسایی و زمینه واریز آنها به حساب سازمان امور مالیاتی فراهم گردد.
بازرس کل لرستان اظهار داشت: همینطور از راه نظارت بر انجام مناقصه ها و قراردادها از تضییع حقوق دولت جلوگیری شده است همچون در پروژه راه اندازی پل بلل وند با نظارت به موقع بازرسی کل این امر صورت گرفت.
وی اظهار داشت: در زمینه پشتیبانی از سرمایه گذاری و تولید هم با پیگیری های مستمر این بازرسی کل مشکلات خیلی از واحدهای تولیدی با بانکها مرتفع و خیلی از تقاضاهایی که در سامانه ستاد تسهیل باقی مانده بود با پیگیری همکاران بازرسی تعیین تکلیف شده اند.
رازانی اظهار داشت: با عنایت به گستردگی دستگاههای اجرایی و تعداد محدود پرسنل، بر این اساس هر ساله بر مبنای برنامه های مصوب مشخص می شود که از کدام دستگاههای اجرایی و حول چه موضوعات و محورهایی بازرسی بعمل آوریم و در انتها هر سال برنامه های سال آینده مشخص می شود.
وی ادامه داد: علاوه بر بازرسی های مستمر، بازرسی موردی و فوق العاده هم حسب گزارش های واصله انجام می شود. بعد از اتمام بازرسی هم گزارش اصلی که حاوی روند بازرسی و نتایج حاصل از آن و پیشنهادهایی که برای بهبود فرایند و رفع اشکالات ضروریست عرضه می شود. همینطور در کنار گزارش اصلی امکان دارد گزارش اختصاصی تعقیب کیفری و یا اداری هم تنظیم و به مراجع ذیصلاح ارسال شود.
رازانی در ادامه اضافه کرد: از راه اجرای بازرسی های برنامه ای مانند بازرسی امور مالیاتی (ماده ۱۶۹) منافذ فرار مالیاتی شناسایی و مراتب به دستگاههای اجرایی و سازمان امور مالیاتی استان اعلام شده و از این طریق سبب شده که میلیاردها تومان مالیات به نفع دولت شناسایی و زمینه واریز آنها به حساب سازمان امور مالیاتی فراهم گردد. همینطور از راه نظارت بر انجام مناقصه ها و قراردادها از تضییع حقوق دولت جلوگیری شده است همچون در پروژه راه اندازی پل بللوند با نظارت به موقع بازرسی کل این امر صورت گرفت.
بازرس کل لرستان اظهار داشت: در زمینه پشتیبانی از سرمایه گذاری و تولید هم با پیگیری های مستمر این بازرسی کل مشکلات خیلی از واحدهای تولیدی با بانکها مرتفع و خیلی از تقاضاهایی که در سامانه ستاد تسهیل باقی مانده بود با پیگیری همکاران بازرسی تعیین تکلیف شده اند.
در ادامه این دیدار معاون نظارت و بازرسی استان اظهار داشت: ما وظایف نظارتی را با جدیت انجام می دهیم و هدف ما این است که کمک حال دولت باشیم.
مصطفی کریمی اظهار داشت: در سازمان بازرسی کل کشور هم دفتر پشتیبانی از سرمایه گذاری را داریم که بسیار مؤثر واقع شده و با عنایت به ظرفیتی که وجود دارد مجموعه این فعالیت ها به حرمت خون شهدای گرانقدر مثمر ثمر باشد و انتظار ما از استاندار استان این است که به مشکلات اشتغال، تولید، صنعت استان با عنایت به جغرافیا و پتانسیل های استان همچون گردشگری توجه ویژه ای داشته باشد.
منبع:

1400/10/23
11:40:43
5.0 / 5
112
تگهای خبر: اشتغال , بانك , پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است