استاندار خوزستان:

فرسودگی خطوط انتقال شهری استان عامل45 درصد هدر رفت آب دراین شبكه است

فرسودگی خطوط انتقال شهری استان عامل45 درصد هدر رفت آب دراین شبكه است ثبت آسان: اهواز-ایرنا-استاندار خوزستان اظهار داشت: هدر رفت آب در شبكه های آب شهری ناشی از فرسودگی خطوط انتقال آب استان هم اكنون 45 درصد است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا غلامرضا شریعتی روز پنج شنبه در آیین افتتاح آزمایشگاه باكتریولوژی آبفا اهواز اظهار نمود: این در شرایطی است كه متوسط هر هدر رفت آب از این طریق 25 درصد است و امید است بعد از هزینه كردن حدود 10 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده برای این بخش، هدر رفت آب در استان به میانگین كشوری برسد.
وی اضافه كرد: امسال سه هزار میلیارد ریال اعتبار به آب و فاضلاب اهواز تخصیص یافته و هیمن مقدار برای سال آینده پیش بینی شده كه بحث اصلاح شبكه های فرسوده آب شهری در این بودجه لحاظ شده است.
استاندار خوزستان دریافت گواهینامه استاندارد ایزو 17025 توسط شركت آبفا اهواز اظهار داشت: این گواهینامه بین المللی، تضمینی برای كیفیت آب و تولید اطمینان خاطر برای شهروندان اهوازی است زیرا میزان كیفیت از جانب شركت های معتبر خارجی تایید می گردد كه باعث اطمینان بخشی شهروندان و تضمین آبفا می گردد.
شریعتی با بیان این كه وضعیت آب و فاضلاب استان از استاندارد كشوری پایین تر است، عنوان كرد: متعهد هستیم اصلاح شبكه آب اهواز در یك برنامه سه تا پنج ساله محقق گردد و وضعیت آب استان از استاندارد كشوری بالاتر برود.
وی ادامه داد: طرح پوشش فاضلاب در كشور 45درصد و در استان 22 درصد است كه در تلاش هستیم با برنامه ریزی صورت گرفته و اعتبارات مصوب در یك برنامه سه تا پنج ساله این سطح پوشش به 46 درصد افزایش یابد.
استاندار خوزستان تصریح كرد: در بحث آب شرب هم تلاش می نماییم طرح انتقال آب غدیر را كامل كرده و از رودخانه دز به شهرهای استان برسانیم.
شریعتی خاطرنشان كرد: تخصیص اعتبار به شبكه فاضلاب هم ابلاغ گردیده و تابحال 40 كیلومتر خط لوله2 هزار اینچ از این طرح اجرا شده و تعهد شركت پیمانكار اجرای 72 كیلومتر دیگر تا آخر امسال است.
وی اظهار داشت: با اجرایی شدن پروژه آبگیر سد دز، همه پروژه های آب در استان تعیین تكلیف شده و شاهد افزایش كیفیت آب و ساماندهی فاضلاب در استان خواهیم بود.
وی درمورد كیفیت آب كارون بیان كرد: در حوزه كارون وضعیت بحرانی است و میزان بارندگی كم است به شكلی كه بیش از 60 درصد آب اهواز از كانال غدیر تامین می گردد ازاین رو باید آب را مدیریت نماییم تا در خشكسالی با مشكل مواجه نشویم.

**اصلاح خطوط شبكه آب اهواز پنج هزار میلیارد ریال بودجه نیاز دارد
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب اهواز اظهار نمود: اصلاح خطوط شبكه آب اهواز پنج هزار میلیارد ریال بودجه نیاز دارد تا در یك دوره سه ساله مشكل آب شهر اهواز حل شود.
وی اضافه كرد: برنامه تخصیص اعتبار برای اصلاح خطوط شبكه آب اهواز با اولویت تعویض خطوط مناطقی كه شبكه قدیمی یا فرسوده دارند در دست اجرا است.
فردوس كریمی با بیان این كه گواهینامه ISO 17025 آزمایشگاه این شركت تضمین كنترل كیفیت شیمیایی، میكروبی و مدیریتی آب اهواز است، عنوان كرد: برای اطمینان از كیفیت آب اهواز، استانداردها را در فرایند كنترل كیفیت كنترل كرده و با خرید تجهیزات مناسب و نصب آن ها، مطالعات دقیق و رعایت استانداردها، موفق به دریافت این گواهینامه شدیم.
وی اضافه كرد: هم اكنون اهواز تنها شهر كشور است كه روزانه در سطح شهر سه مرحله و از محل تصفیه خانه 10 مرحله نمونه گیری و كنترل كیفیت می گردد كه به معنای حساسیت خاص بر روی كنترل كیفیت آب است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب اهواز خاطرنشان كرد: باآنكه شبكه های انتقال آب قدیمی هستند ولی تجهیزات و اراده كنترل كیفیت آب در حوزه مدیریت آب و فاضلاب وجود دارد و تصفیه بر مبنای استانداردها و نظارت كیفیت بین المللی صورت می گیرد.
كریمی درمورد وضعیت كنونی آب شرب اهواز اظهار داشت: این استاندارد برای اولین بار در شهر اهواز دریافت شده و مدعی هستیم كه استاندارد كنونی به معنای كنترل كیفیت شیمیایی، میكروبی و مدیریتی آب اهواز است.
وی ادامه داد: كدورت آب موجود، ناشی از فرسودگی خطوط آب شرب شهری و رسوباتی است كه ممكن است در خود شبكه وجود داشته باشد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به آمار بالای انشعابات غیر مجاز آب در اهواز، بیان كرد: 420 هزار انشعاب در اهواز وجود دارد كه 40 هزار انشعاب معادل 10 درصد آن غیر مجاز است و تنها تا دهه فجر انشعابات غیر مجاز بدون جریمه تبدیل خواهند شد.
بازدید از تاسیسات تصفیه خانه شماره 2 اهواز و افتتاح آزمایشگاه باكتریولوژی آبفا اهواز روز پنج شنبه با حضور استاندار خوزستان و مدیرعامل آبفا اهواز در محل تصفیه خانه آب شماره دو اهواز برگزار گردید.
این آزمایشگاه با صرف 20 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتیارات داخلی شركت آبفای اهواز طی هشت ماه تولید شده است.
6064
خبرنگار: سپیده اسكندری** انتشار: محسن بهاروند


1396/10/14
20:13:28
5.0 / 5
4801
تگهای خبر: پروژه , تجهیزات , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است