رییس سازمان زندان ها:

پوشش واکسیناسیون کرونا در زندان ها 95 درصدی است

پوشش واکسیناسیون کرونا در زندان ها 95 درصدی است ثبت آسان: رئیس سازمان زندان ها در نشست با کادر بهداشت و درمان زندان های سراسر کشور اظهار داشت: همیشه بر بهداشت جسمانی و روانی مددجویان تاکید داریم. ضمن این که با غربالگری اساسا به شکل بهتری زمینه اصلاح وتربیت مددجویان حاصل می شود و ما می توانیم زندانیان پرخطر را شناسایی نماییم.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدمات تأمینی و تربیتی کشور، نشستی دیگر از سلسله نشست های «هیأت اندیشه ورز» بامحوریت هم اندیشی و بهره گیری از خرد جمعی کارکنان رده های مختلفی شغلی زندان ها و با حضور دکتر غلامعلی محمدی انجام شد.

غلامعلی محمدی رییس سازمان زندان ها در این نشست که بصورت ویدئوکنفرانس و با حضور «کادر بهداشت و درمان» زندان های سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: از خاصیت خاص اداره علمی زندان ها، بهره مندی از خرد جمعی و لازمه آن نیز استفاده از تجارب و نظرات همه همکاران در گروههای مختلف فعال در زندان ها است که برگزاری نشست های «هیأت اندیشه ورز» در این جهت خواهد بود.

۹۵ درصد مددجویان واکسینه شده اند

رئیس سازمان زندان ها با موفقیت آمیز دانستن واکسیناسیون در زندان ها تصریح کرد: در طول این مدت شاهد پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون کرونا بوده ایم. درعین حال توقع دارم که واکسیناسیون مددجویان در مرحله چهارم نیز به جدیت و سرعت بیشتری ادامه یابد.

وی ضمن قدردانی از کوشش های کادر بهداشت و درمان اظهار داشت: شما با جسم و روان مددجویان سروکار دارید و براین اساس هم جلسه امروز خاصیت ممتازی دارد ازجمله این که با افرادی متخصص و فرهیخته علمی طرح بحث خواهیم کرد که خدماتشان به مددجویان حائز حساسیت و اهمیت است.

غربالگری مددجویان، اساسا زمینه اصلاح وتربیت آنان را تسهیل می کند

محمدی با اشاره به بندهای گوناگون از بخشنامه اجرائی سازمان زندان ها در تبیین شرح وظایف کادر بهداشت و درمان مراکز تأمینی و تربیتی تصریح کرد؛ بخشنامه اجرائی سازمان زندان ها، جایگاه ممتاز و خاصی را به کادر بهداشت و درمان اختصاص داده و حضور شما در شوراهای «طبقه بندی» و «انضباطی» از حساسیت شغلی شما حکایت می کند.

وی در این جلسه و با تاکید بر اهمیت تشکیل پرونده شخصیت و سلامت در بدو ورود زندانیان اظهار داشت: این اقدام در تفکیک و طبقه بندی مددجویان بسیار مهم و انجام آن نیز برعهده بهداشت و درمان است. با این غربالگری اساسا به شکل بهتری زمینه اصلاح وتربیت مددجویان حاصل می شود و ما می توانیم زندانیان پرخطر را شناسایی نماییم تا با مراقبت و درمان آنان، صدمه ای از ناحیه آنان متوجه خود و دیگر زندانیان نشود.

جدیت و دقت در تشکیل پرونده شخصیت مددجویان الزامی است

محمدی جدیت و دقت در تشکیل پرونده شخصیت و سلامت زندانیان را ضروری معرفی نمود و اظهار داشت: بهداشت و درمان برای ما اقدامی در اولویت است و درکنار آن نیز تغذیه زندانیان و ارتقا کیفیت آنرا جدی گرفته ایم.

رئیس سازمان زندان ها به اهمیت تعیین رژیم غذایی برای زندانیان خاص و بیمار پرداخت و خاطرنشان ساخت: آموزش بهداشت به زندانیان بسیار اهمیت دارد هرچند عمده زندان های ما این وظیفه را به نحو احسن انجام می دهند اما بازهم باید تلاش بیشتری کرد.

بر تجهیز مراکز درمانی زندان ها، تعامل با بیمارستان ها و استفاده از ظرفیت خیرین اقدام کنید

محمدی افزود: ما توجه ویژه ای به بهداشت و درمان زندانیان خواهیم داشت. عصاره اقدامات باید افزایش آرامش زندانیان و ارتقاء بهداشت جسم و روان آنان باشد. خوشبختانه آمارها درحوزه مشکلات کم شده گرچه همچنان لازم است که آمار رفتارهای خطرناک در زمینه سلامت روان کمتر شود.

رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگر نشست، تجهیز مراکز درمانی زندان ها را مورد اهتمام قرار دارد و بر تعامل هرچه بیشتر با بیمارستان ها و نیز استفاده از ظرفیت خیرین مجمع سلامت تاکید کرد. رییس سازمان زندان ها همین طور خبر داد؛ در گفتگو با کمسیون های تخصصی مجلس پیشنهاد شده است که با بیان زندان ها به عنوان مناطق محروم، بتوان از پزشکان برای گذراندن طرح های شان در مراکز تأمینی و تربیتی استفاده نمود.

محمدی همین طور استفاده از نظرات کارشناسی کادر متخصص بهداشت و درمان در کیفیت غذای مددجویان را ضروری دانست و اعلام نمود که در ساخت پروژه های عمرانی مرتبط در زندان ها هم باید نظرات مسئولین واحدهای بهداشت و درمان گرفتن شود.

وی در آخر این جلسه و بعد از طرح پرسش و پاسخ با کارکنان حوزه بهداشت و درمان در این نشست اظهار داشت: ما در اداره علمی زندان ها مراحل رشد را درپیش گرفته ایم و البته امیدوار هستم بیش از پیش سیر صعودی را در امور تحول و تعالی زندانبانی ازجمله حوزه بهداشت و درمان به طور مداوم ادامه دهیم.

پیش از این نیز نشست های «هیأت اندیشه ورز» با حضور بیش از دو هزار نفر از کارکنان گروههای شغلی حاضر در زندان ها همچون روابط عمومی، مراقبین اقدامات تأمینی و تربیتی، روسای اندرزگاه ها، روسای زندان ها و یگان حفاظت با حضور رییس سازمان زندان ها در جهت بهبود خدمات، اصلاح رویه ها و نهادینه سازی مدیریت علمی در زندان ها مبتنی بر خرد جمعی و دانایی محوری برگزار شده است.

منبع:

1401/05/14
22:07:09
5.0 / 5
206
تگهای خبر: اداره , پروژه , خدمات , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است