معاون اول قوه قضائیه:

دشمن به دنبال ایجاد دودستگی و تفرقه در جامعه است

دشمن به دنبال ایجاد دودستگی و تفرقه در جامعه است به گزارش ثبت آسان معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد دودستگی و تفرقه در جامعه است، اظهار داشت: دشمنان مردم و نظام امروز تلاش می کنند تا وحدت این کشور را از بین ببرند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق عصر دوشنبه در جمع عزاداران حسینی در تبریز با اشاره به حادثه غدیر و اصرار پیامبر بر ابلاغ مأموریت و رسالت خویش از جانب پروردگار متعال، گفت: آن روز مردم نسبت به این مورد بی اعتنایی کردند همچنان که حتی امروز در بعضی محافل دانشگاهی این مورد را مطرح می کنند که حادثه غدیر در مقطعی از تاریخ اتفاق افتاده و گذشته است.
وی با اعلان اینکه تمام این موضوعات در خصوص بی اعتنایی به حادثه غدیر از جانب دشمن مطرح می شود اضافه کرد: درحالی که حادثه غدیر و بحث امامت علاوه بر بحث تاریخی جنبه اعتقادی برای شیعیان دارد و مبنای زندگانی شیعیان بوده که متأسفانه امروز فراموش شده است.
معاون اول قوه قضاییه افزود: در طول ۶۰ سال همان افرادی که دوست دار پیامبر بودند در روز عاشورا در مقابل امام حسین (ع) ایستادند و تلاش کردند در آن مدت خاندان را منزوی کنند بطوریکه بر مبنای رساله مرحوم علامه طباطبایی در ارتباط با علم امام، با وجود ۳۵ هزار روایت در باب مسائل فقهی حتی یک روایت وجود ندارد که از امام حسین یک مساله شرعی پرسیده باشند این یعنی انزوا و کنارگذاشتن خاندان.
وی اشاره کرد: بعد از رحلت پیامبر اسلام به مرور به جایی رسیدند که گفتند حدیث نویسی ممنوع می باشد و نباید سخنان علی را بنویسید به بهانه این که با قرآن خلط نشود، در کنار ممنوعیت نوشتن احادیث گفتن فضائل حضرت علی (ع) را هم ممنوع کردند و حتی خطبا را مکلف کردند تا حضرت علی (ع) را در منابر لعن کنند.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق افزود: مبحث جدا کردن خاندان از مردم و دین یکی از موضوعات اساسی است هرآنچه آن زمان اتفاق می افتاد امروز هم اتفاق می افتد منبع اینها همان هایی بود که در زمان خلفا ضد ائمه معصومین مطرح می شد.
وی با اشاره به حوادث روز عاشورا اشاره کرد: آنچه سبب شد تا ارزش های اسلامی تضعیف شود و وضع موجود در زمان پیامبر اسلام تبدیل گردد به این که در روز عاشورا مقابل حضرت امام حسین (ع) بایستند مبحث شیوع فحشاء و منکر در جامعه بود آنها تلاش کردند فحشاء و منکر را در جامعه رواج دهند.
معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: زمانی که به امام حسین (ع) گفتند با یزید بیعت کن، فرمودند کسانی همچون ما امکان ندارد با یزید بیعت کنند و شعار مهم ایشان در راه سفر به کربلا این بود که ای شمشیرها مرا از بین ببرید اما دین مان باقی بماند.
وی با اعلان اینکه امام حسینی (ع) که در مکتب امام علی (ع) تربیت شده مگر می تواند با یزید بیعت کند، اظهار داشت: امام حسین (ع) در سال ۵۰ هجری به امامت رسید و تا سال ۶۰ چیزی نگفت اما در سال ۶۰ پس از مرگ معاویه و روی کار آمدن یزید دید اگر حرفی نزند دین از بین می رود.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق اشاره کرد: امروز اتاق فکر دشمن تلاش می کند وحدت و اتحاد مردمی را که نظام جمهوری اسلامی را پس از چندین سال نگه داشته اند از بین ببرد و مهم ترین بحث عبارت است از این که مسائل سیاسی را با مسائل دینی خلط می کنند تا دین تان را از بین ببرند.
وی افزود: دشمنان مردم و نظام امروز تلاش می کنند تا نسبت به روحانیت در جامعه بدبینی ایجاد کنند و با بهانه های مختلف به دنبال تضعیف اعتقادات دینی مردم هستند.
معاون اول قوه قضاییه افزود: متأسفانه برخی محافل حسینی را تبدیل به مجالسی کرده اند که در شأن حضرت امام حسین (ع) نیست.
وی اظهار داشت: خداوند را شکرگزار باشید که قدم های شما را به این محافل و مجالس سنتی باز کرده است که به خاندان (ع) احضار محبت و ارادت کنید.


منبع:

1401/05/18
23:10:27
5.0 / 5
176
تگهای خبر: معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است