تشکیل ۱۱۲۴ پرونده قضایی درمورد ناآرامی های اخیر در استان مرکزی

تشکیل ۱۱۲۴ پرونده قضایی درمورد ناآرامی های اخیر در استان مرکزی به گزارش ثبت آسان، مرکزی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: در مجموع اتفاقات اخیر، ۱۱۲۴ پرونده قضایی در سطح استان تشکیل شده که ۳۴۰ پرونده در دادسرا منجر به صدور کیفرخواست شده و حدود ۶۰ پرونده در دادگاه مختومه شده است.حجت الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی شنبه اول آذرماه ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دادگستری استان مرکزی در جهت انجام وظایف ذاتی خود در معیت ضابطین قضایی، نیروهای نظام و انتظامی، دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی برای تأمین امنیت عمومی شهروندان بعنوان یک وظیفه بزرگ و محوری اهتمام جدی دارد.

وی ضمن اشاره به وقوع برخی حوادث در کشور که منجر به شکل گیری تجمعات و اعتراضاتی شد، اظهار نمود: کار محوری دستگاه قضا تفکیک افرادی است که ایرادات، انتقادات و اعتراضاتی داشتند، اما هنجارشکنی و ساختار شکنی نکردند با افرادی که با ایده های مختلف برگرفته از هدایت خارج نشینان و دشمنان ملت دست به اغتشاش و آشوب زدند، است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: طبیعی است که افراد آشوبگر و اغتشاش گر دارای مراتب مختلفی هستند و برخی امکان دارد رفتار ناشایست و گفتار نامناسبی داشته و پا را فراتر از امنیت عمومی گذاشته و اقدامات ناخوشایند و خشنی از خود بروز دهند. تعرض به اموال عمومی و تعرض علنی به مظاهر قداست و ارزش های اسلامی و قبور مطهر شهدای گرانقدر از موضوع هایی است که قابل گذشت نیست.

وی اظهار داشت: آتش زدن اموال عمومی، تعرض به جان مأموران حافظ امنیت و صدمه رساندن به نیروهای نظامی و انتظامی توسط عده ای در این اتفاقات صورت گرفت که دستگاه قضایی درحال بررسی دقیق اقدامات صورت گرفته و برخورد، مطابق قانون است.

وی اضافه کرد: در مجموع اتفاقات اخیر ۱۱۲۴ پرونده قضایی در سطح استان تشکیل شد که ۳۴۰ پرونده در دادسرا منجر به صدور کیفرخواست شده و ۶۰ پرونده در دادگاه مختومه شده است، برخی پرونده های مهم که در ارتباط با لیدرهای این جریانات بوده و جرایم بسیار مهمی داشتند درحال تکمیل تحقیقات و رسیدگی است و مجازات آنها اختصاصی بوده و بمحض صدور رای به اطلاع مردم خواهد رسید.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: دستگاه قضایی وقتی تعرض به امنیت و اموال عمومی و هم اقدام ضد جان حافظان امنیت صورت گیرد هیچ مماشاتی نخواهد داشت و اگر چنین مساله ای مستند شود، در یک روند دادرسی شفاف، عادلانه و عالمانه رسیدگی و برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: مابقی پرونده هایی که مختومه نشده است در دادسرا درحال تکمیل تحقیقات و بررسی دقیق اتهامات وارده است.
1401/09/02
12:46:57
5.0 / 5
59
تگهای خبر: دادسرا , رئیس , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است