محسن شکاری اعدام شد

محسن شکاری اعدام شد ثبت آسان: میزان از اعدام محسن شکاری یکی از بازداشت شدگان اخیر در خیابان ستارخان تهران آگاهی داد. وی مبادرت به بستن خیابان و حمله به یکی از ماموران کرده بود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا میزان نوشت: « مدتی پیش حکم اولیه پرونده یکی از اغتشاشگران صادر شد. بر طبق دادنامه صادره از طرف دادگاه انقلاب تهران، محسن شکاری به بهتان محاربه بوسیله کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همین طور جرح عمدی با سلاح سرد به مامور بسیج حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و بی نظمی در نظم و امنیت جامعه به اعدام محکوم شده بود.

محسن شکاری فرزند مسعود سوم مهر ماه دستگیر شده بود و نخستین جلسه دادگاه وی در مورخه ۱۰ آبان ماه اجرا شد. این فرد، سوم مهر ماه در منطقه ستارخان تهران ضمن بستن خیابان با در دست داشتن «قمه» مردم را تهدید به هم صدایی و همراهی با خود می کرد. ایشان سپس اقدامات مجرمانه با حمله مسلحانه به یکی از نیروهای حافظ امنیت با قمه ضرباتی را به بدن وی وارد کرد و کتف سمت چپ این نیروی حافظ امنیت را به نحوی مورد ضربه قرار داد که منجر به بخیه خوردن محل زخم به تعداد ۱۳ عدد شد. متهم بعد از وارد کردن ضربه به نیروی حافظ امنیت، قصد فرار از مهلکه را داشت که در نهایت توسط ماموران امنیتی و انتظامی دستگیر شد.
محسن شکاری در اقاریر خود درباب چگونگی شرکت دراغتشاشات عنوان کرده است که پس از اتمام کارمان به همراه علی(همدست خود) از محله نارمک ابتدا به میدان ولیعصر (عج) آمدیم و از آنجا که این محل شلوغ نبود به محله ستارخان آمده و در تقاطع خیابان بهبودی راه را بر مردم بستیم.
در اقاریر متهم آمده است: علی به من اظهار داشت که برویم در تجمعات شرکت نماییم. با موتور علی رفتیم و او به من هم از قبل یک قبضه قمه داد تا ماموران را با آن بزنم.
متهم همین طور در اقاریر خود عنوان کرده است: «علی گفت اگر ماموری را بزنی پول خوبی می دهم و با این وعده آمدیم و در اغتشاشات شرکت کردیم»

روایت شاکی پرونده از روز حادثه
همانطور که اشاره شد، محسن شکاری در روزحادثه با قمه به یکی از ماموران حافظ امنیت حمله کرده و او را مجروح کرده است.
شاکی پرونده در اظهارات خود در ارتباط با روز حادثه گفته است: روز سوم مهر ماه بود و طبق ماموریتی که به ما ابلاغ گردیده بود برای گشت زنی در محدوده راهی محل شدیم. ساعت ۲۰: ۱۰ دقیقه بود که وارد محدوده خیابان بهبودی در محله ستارخان شدیم.
به گفته شاکی، در زمان حضور در محل تعداد زیادی خودرو بیش از ۱۰۰ الی ۱۵۰ ماشین در ترافیک مانده بودند که کمی جلوتر رفتیم و دیدیم که دو نفر درشت هیکل با حضور در تقاطع بهبودی مبادرت به بستن خیابان کرده و یکی از آنها قمه در دست داشت و مردم را تهدید به همکاری و شعار دادن می کرد.
شاکی اظهار می کند: از موتور پیاده شدم و به سمت متهم رفتم. به وی گفتم داری چکار می کنی؟ که به من حمله کرد و قصد داشت ضرباتی را بزند، یکبار با قمه زد که نگرفت، بار دوم ضربه متهم به کتف من برخورد کرد
شاهد حادثه: مردم خیلی ترسیده بودند
یکی از شاهدان حاضر در صحنه حادثه نیز ماجرا را اینطور تشریح می کند: مردم خیلی ترسیده بودند. حدود ۱۵۰ ماشین در ترافیک گیر کرده بودند، هیچ ماشینی رد نمی شد. متهم در خیابان ایستاده بود و در حالی که قمه در دستش بود اجازه عبور از آن محل را به کسی نمی داد

دیوان عالی کشور: اقدامات محسن شکاری مصداق اخافه ناس بوده است.
پس از برگزاری جلسات دادگاه این متهم، ۲۹ آبان ماه و برمبنای مستندات متقن پرونده و اظهارات شهود حاضر در صحنه، حکم بدوی این پرونده صادر می شود که بر طبق آن محسن شکاری فرزند مسعود به بهتان محاربه به مجازات اعدام محکوم می گردد.
دادگاه انقلاب تهران برمبنای شواهد موجود علت محارب تشخیص دادن محسن شکاری را، کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همین طور جرح عمدی با سلاح سرد به مامور حافظ امنیت حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و بی نظمی در نظم و امنیت جامعه اعلام نموده بود.
در این مرحله پرونده بعد از فرجام خواهی متهم جهت بررسی های دقیق تر، به دیوان عالی کشور ارسال گردید. در نهایت، حکم صادره بعد از بررسی در دیوان عالی کشور، مورد تایید قرار گرفت و بامداد امروز، ۱۷ آذرماه حکم اجرا شد.
دیوان عالی کشور در پاسخ به فرجام خواهی حکم اولیه صادر شده که توسط وکیل متهم محسن شکاری به این مرجع قضایی ارجاع شده بود اعلام نموده است:
فرجام خواهی وکیل محکوم مقابل محسن شکاری نسبت به رای صادره وارد و موجه نیست برای اینکه اقدامات مرتکب یعنی حضور در جمع اغتشاشگران و کوشش برای بستن خیابان و تهدید مردم با سلاح سرد و نیز درگیر شدن با تعدادی از نیروهای حافظ امنیت و مجروح کردن آنها با سلاح سرد از مصادیق (من شهر السلاح لاخافه الناس) یعنی بزه محاربه است و دادنامه صادره از این جهت منطبق با موازین شرعی و قانونی می باشد، پس به استناد بند الف ماده ۴۶۹ قانون آیین دادرسی کیفری تایید و ابرام می شود.»1401/09/17
22:39:09
5.0 / 5
300
تگهای خبر: خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است