معاون رییس جمهور خبر داد

آمار طلاق رو به افزایش

آمار طلاق رو به افزایش به گزارش ثبت آسان، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور اظهار داشت: آمار طلاق روز به روز رو به  افزایش است و خدایی نکرده  نسل ما گرفتار مشکل جدی می شود لذا  باید رویه های مربوطه دراین زمینه اصلاح گردد تا طلاق کم شود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی در جشنواره ملی آرای قضایی با محوریت زن و خانواده که در سالن همایش بیمارستان عدل قوه قضاییه برگزار شد، اظهار داشت: جزو دغدغه های مقام معظم رهبری است و بارها تاکید کرده بودند که ظلم به زنان حتی در منزل هم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی افزود: باید در ارتباط با برخی آمارها که گفته می شود دهه ۶۰ بیشترین جرم ها را داشته، بررسی شود چونکه برخی از آمارها خام است و هنوز احتیاج به کار دارد. متاسفانه زنان در حمل و نقل مواد مخدر وسیله ای برای سوءاستفاده هستند و از آنها استفاده شده است. همینطور تعداد زنان زندانی ۳ درصد است و گرچه آمار کم است ولی همین تعداد هم نباید باشد.

خزعلی اضافه کرد: زنان بزه دیده آسیبهای زیادی را از نظر روحی دیده اند که ما نمی توانیم آنها را احصاء نماییم و قضات باید عادلانه تر به موضوعات آنها نگاه کنند.

وی تصریح کرد: قاضی باید به مشکلات زنان صدمه دیده گوش دهد و باید ببیند که چقدر حکم او می تواند درمانگر باشد. قوانین خانواده و تاکید مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید دارد که ظلم به زنان نشود؛ اینها مواردی است که باید آن را جدی بگیریم.

خزعلی اضافه کرد: ما بعنوان متصدی مسئله زنان در قسمت ستادی هستیم و قدرت اجرایی نداریم و امیدوارم با قوانینی که وضع می شود بتوانیم مثمرثمر باشیم. ما آسیبهای زنان در استان های مختلف را شناسایی کردیم. گرفتن آمار از قوه قضاییه در این حوزه دشوار می باشد و براحتی نمی توانیم نتایج دادگاه ها را بدست آوریم و ان شاءالله با همکاری قوه قضاییه آن را به ثمر برسانیم.

وی افزود: خواهشمندم که در قسمت قانون گذاری تنقیحی داشته باشیم؛ ۶۰ درصد مسایل در ارتباط با خانواده احتیاج به بازبینی دارد. همینطور اجرای عدالت و احقاق حقوق بانوان و قوانین در ارتباط با آنان باید شناسایی و در اختیار ما گذاشته شود. ناگفته نماند که واکاوی نقش رویه قضایی در استقامت خانواده ها مهم می باشد.

وی با ابراز تاسف از این که آمار طلاق روز به روز رو به افزایش است اظهار داشت: خدایی نکرده نسل ما گرفتار مشکل جدی می شود. باید رویه های مربوطه در این حوزه اصلاح گردد تا طلاق کاهش پیدا کند.

خزعلی در انتها اظهار داشت: پیشنهاد شده از روز اول ازدواج مثل مشاور خانواده، مشاورین در اختیار زوجین قرار گیرند. کار بدین صورت است که اول مشاوره تلفنی و بعد حضوری است. در ۵ استان این مورد عملیاتی شده و بعدا توسعه پیدا می کند.

منبع:

1401/10/20
15:52:58
5.0 / 5
405
تگهای خبر: توسعه , رئیس , مشاوره , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است