هاست وردپرس چیست؟ چرا محبوب ترین هاست است؟

هاست وردپرس چیست؟ چرا محبوب ترین هاست است؟ با انتخاب یک هاست با کیفیت وردپرس می توانید عملکرد سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بهبود بخشید و در عین حال مزایای بیشتری را به خود اختصاص دهید.


اگر به فکر ساختن یک وب سایت با استفاده از وردپرس بوده اید، احتمالاً در مقطعی با هاست مخصوص وردپرس مواجه شده اید.

هاست یکی از مهمترین جنبه هایی است که معمولاً در اجرای وب سایت شما نادیده گرفته می شود. بدون میزبانی با کیفیت بالا، سایت شما به کندی بارگذاری می شود، زمان خرابی بالایی خواهد داشت و حتی امنیت کمتری خواهد داشت یا بیشتر در معرض هک شدن است.

با انتخاب یک هاست با کیفیت وردپرس می توانید عملکرد سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بهبود بخشید و در عین حال مزایای بیشتری را به خود اختصاص دهید.

بیاموزید که میزبانی وردپرس در واقع چیست، اشکال مختلف میزبانی وردپرس که در دسترس است، چگونه می تواند برای سایت شما مفید باشد و در نهایت چه چیزی را در یک هاست با کیفیت وردپرس باید جستجو کرد.

هاست وردپرس چیست؟

در معنای خالص، میزبانی وب وردپرس میزبانی است که برای اجرای وردپرس بهینه شده است. ویژگی های اضافی ارائه شده بسته به نوع هاست وردپرسی که با آن می روید متفاوت خواهد بود. در واقع شما با خرید هاست لینوکسی که امکانات وردپرسی روی آن اضافه شده باشد، می‌توانید یک هاست وردپرس عالی داشته باشید.

اما، به طور کلی به ویژگی هایی مانند نصب با یک کلیک مجهز می شود، بنابراین می توانید به سرعت وردپرس را در سایت خود نصب کنید، یا به روز رسانی خودکار هسته وردپرس.

به طور کلی، هاست وردپرس دارای کارکنان پشتیبانی خواهد بود که نسبت به کارکنان میزبان استاندارد شما در مسائل فنی مرتبط با وردپرس مسلط تر هستند.

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید وردپرس را اجرا کنید، میزبانی وردپرس الزامی نیست. شما می توانید وردپرس را بر روی هر سبکی از هاست اجرا کنید زیرا شرایط لازم برای اجرای وردپرس بسیار کم است.

در واقع، تنها نیازهای فنی پشتیبانی برای اجرای وردپرس شامل MySQL 5.0.15 یا بالاتر و PHP 5.2.4 یا بالاتر است. با این حال، فقط به این دلیل که می توانید وردپرس را از نظر فنی روی هر میزبانی اجرا کنید، به این معنی نیست که این کار را انجام دهید. یک هاست وردپرس به شما کمک می کند تا از وب سایت خود بیشترین بهره را ببرید و سطوح بالاتری از عملکرد را به شما ارائه دهد.

انواع مختلف هاست وردپرس

در بالا یاد گرفتید که هر نوع راه حل میزبانی از نظر فنی می تواند میزبان وردپرس باشد، پس از نصب وردپرس. با این حال، میزبانی واقعی وردپرس نوع خاصی از محیط میزبانی است که برای کمک به اجرای بهتر وردپرس بهینه شده است.

در اینجا متداول ترین انواع هاست وردپرس که می بینید آورده شده است.

1. میزبانی مشترک وردپرس

هاست اشتراکی وردپرس ارزان ترین شکل میزبانی وردپرس است که می توانید پیدا کنید. به آن به عنوان یک گام بالاتر از میزبانی مشترک سنتی فکر کنید زیرا به طور خاص برای وردپرس بهینه شده است.

با این حال، با راه حل مشترک میزبانی وردپرس، منابع سرور را با سایر وب سایت ها به اشتراک خواهید گذاشت. این اشتراک گذاری محیط وب سرور چیزی است که به پایین نگه داشتن هزینه ها کمک می کند.

با این حال، وب سروری که به اشتراک می گذارید همچنان برای وردپرس بهینه می شود، بنابراین عملکرد بهتری نسبت به یک سرور مشترک سنتی خواهید داشت.

سایر ویژگی های رایجی که در هاست سنتی وردپرس پیدا خواهید کرد، امکان استفاده از نصب کننده وردپرس با یک کلیک است، بنابراین می توانید وردپرس را در چند دقیقه نصب کنید. حتی برخی از هاست ها به شما این امکان را می دهند که در لحظه ثبت نام برای هاست، وردپرس را از قبل نصب کنید.

سایر ویژگی هایی که ممکن است پیدا کنید شامل به روز رسانی خودکار هسته وردپرس، به همراه تم ها و افزونه های شما و البته یک تیم پشتیبانی آگاه است.

سایر ویژگی های مرتبط با وردپرس که در بسته شما گنجانده شده است، مختص میزبان خواهد بود.

2. میزبانی وردپرس مدیریت شده

سایت های وردپرس مدیریت شده از یکی از بالاترین سطوح میزبانی موجود برای سایت های وردپرسی برخوردار هستند. میزبانی مدیریت شده وردپرس استرس میزبانی و مدیریت سایت شما را از بین می برد، زیرا در هر مرحله تیمی از متخصصان وردپرس را پشت سر خواهید داشت.

به طور معمول، میزبانی مدیریت شده وردپرس از یک سرور اختصاصی استفاده می کند. با این حال می توان آن را با میزبانی VPS، میزبانی ابری یا حتی یک محیط سرور مشترک پیکربندی کرد. نوع دقیق مشخصات سرور به ارائه دهنده میزبانی که در نهایت انتخاب می کنید بستگی دارد. اغلب متوجه می‌شوید که میزبان‌های مدیریت شده وردپرس از سرورهای اختصاصی استفاده می‌کنند، به طوری که به شما کنترل بیشتری بر تنظیم و مقیاس‌پذیری سرور می‌دهد.

3 مزیت بزرگ میزبانی وردپرس

مهم نیست که چه نوع میزبانی وردپرس را انتخاب می کنید، مزایای باورنکردنی را خواهید یافت. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا مردم هاست وردپرس را انتخاب می کنند.

1. سرعت های بسیار سریع

امروزه داشتن یک وب سایت با بارگذاری سریع غیرقابل مذاکره است. اگر وب سایت شما به کندی بارگذاری شود، نه تنها تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهید، بلکه در موتورهای جستجو نیز رتبه پایین تری خواهید داشت.

هاست وردپرس یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وب سایت شماست. حتی استفاده از هاست اشتراکی وردپرس عملکرد سایت شما را نسبت به برنامه های میزبانی مشترک استاندارد بهبود می بخشد. تنها با اجرای وردپرس بر روی سرورهای خاص، می توانید تغییراتی در بهینه سازی و عملکرد ایجاد کنید.

2. سطح بالای امنیت

معمولاً تا دیر نشده به امنیت فکر نمی شود. با این حال، با فعال بودن در مورد امنیت وب سایت، سایت خود را ایمن نگه می دارید و در عین حال تمام اطلاعات بازدیدکنندگان و کاربران خود را ایمن نگه می دارید.

میزبانی وردپرس دارای مزیت منحصر به فردی است که می تواند در برابر حملات خاص وردپرس محافظت کند. هنگامی که از یک میزبان عمومی تر استفاده می کنید، هر پروتکل امنیتی موجود فقط در برابر حملات گسترده تر محافظت می کند.

با این حال، با میزبانی وردپرس می توانید اقدامات امنیتی را در برابر حملاتی که به طور خاص وردپرس را هدف قرار می دهند، اعمال کنید. از آنجایی که وردپرس متداول ترین سیستم مدیریت محتوا هک شده است، باید اقدامات بیشتری را برای محافظت از سایت خود انجام دهید.

بسیاری از هاست های وردپرس نیز دارای اسکن و نظارت امنیتی منظم خواهند بود، بنابراین می توانید مطمئن باشید که سایت شما همیشه محافظت می شود.

با میزبانی مدیریت شده وردپرس، این معمولا یک گام فراتر برداشته می شود. اگر سایت شما با نقض امنیتی مواجه شد، میزبانی که سایت شما را مدیریت می کند به شما کمک می کند تا به طور کامل هر حفره امنیتی را بازیابی کرده و وصله کنید.

3. نرم افزار به روز

هنگامی که شما یک سایت وردپرسی را اجرا می کنید، باید به طور منظم به روز رسانی ها را اجرا کنید. این یک کار کوچک است که فقط چند دقیقه طول می کشد. اما، بسیاری از صاحبان سایت معمولا فراموش می کنند که به سایت های خود مراجعه کنند تا ببینند آیا به روز رسانی در دسترس است یا خیر.

نه تنها به روز نگه داشتن سایت شما راهی برای اطمینان از عملکرد بالا است، بلکه امنیت سایت شما را نیز بیشتر خواهد کرد.

مانند بسیاری از موارد، به روز رسانی های مربوط به امنیت برای اصلاح حفره های امنیتی که کشف شده اند صادر می شوند. بدون به روز رسانی تم ها و افزونه های خود، سایت خود را در معرض سوء استفاده قرار می دهید. به علاوه، زمانی که نسخه‌های جدید هسته وردپرس هر پلاگین یا تم منتشر می‌کنند، معمولاً به‌روزرسانی‌ها را نیز برای سازگاری ایجاد می‌کنند.

بسته به هاست وردپرسی که استفاده می کنید، به روز رسانی خودکار ممکن است بخشی از بسته میزبانی باشد. این اطمینان حاصل می کند که سایت شما در برابر هرگونه مشکل امنیتی شناخته شده وصله شده است و همیشه آخرین نسخه هسته وردپرس، افزونه ها و تم ها را اجرا می کند.

میزبانی مشترک وردپرس در مقابل مدیریت شده: کدام بهترین است؟

قاعده کلی این است که سایت‌های وردپرس کوچک‌تر که ترافیک کمتری دارند باید از میزبانی مشترک وردپرس استفاده کنند، در حالی که سایت‌های وردپرس مستقر که سطح ترافیک بالاتری دارند باید میزبانی مدیریت شده وردپرس را انتخاب کنند.

با این حال، دو مورد از بزرگترین ملاحظات باید بودجه کلی شما و مدت زمانی که برای مدیریت سایت خود دارید باشد.

در کل خدمات میزبانی مشترک وردپرس ارزان تر خواهد بود. اگر بودجه کمی یا بدون بودجه دارید، احتمالاً می خواهید این سبک از میزبانی وردپرس را انتخاب کنید.

میزبانی وردپرس مدیریت شده گزینه گران‌تری خواهد بود، اما همچنین باید زمان کمتری را برای مدیریت سایت خود صرف کنید. تمامی امور فنی و نگهداری توسط تیمی از کارشناسان وردپرس انجام خواهد شد. این کار زمان شما را برای مراقبت از وظایف ارزش افزوده مرتبط با سایت خود آزاد می کند.

به طور کلی، میزبانی مدیریت شده وردپرس بالاترین سطح عملکرد، امنیت و ویژگی ها را در اختیار شما قرار می دهد، اما اگر بودجه ندارید، استفاده از میزبانی مشترک وردپرس همچنان به سایت شما کمک زیادی می کند.

در هاست وردپرس با کیفیت به دنبال چه چیزی باشیم؟

مهمترین جنبه در انتخاب هاست وردپرس کیفیت است. اما، چه عوامل میزبانی واقعا برای یک هاست با کیفیت ایجاد می کند

به طور کلی، این به نیازهای منحصر به فرد شما به عنوان مالک سایت بستگی دارد. اما سه مورد از مهمترین معیارها عبارتند از سرعت، سطح آپتایم و کیفیت تیم پشتیبانی.

سرعت

سرعت به مدت زمانی که سایت شما برای بارگذاری طول می کشد، همراه با زمانی که طول می کشد تا برگه های جدید باز شود و اساساً در سایت حرکت کنید، اشاره دارد. اگر سایت شما خیلی آهسته بارگذاری می شود، تجربه کاربری ضعیفی خواهید داشت که تأثیر منفی بر رتبه بندی موتورهای جستجوی شما خواهد داشت و موفقیت سایت شما را دشوار می کند.

آپتایم

Uptime درصد زمانی است که سایت شما آنلاین می ماند. اکثر هاست ها 99 درصد آپ تایم را ارائه می دهند، به این معنی که 99 درصد مواقع سایت شما در اینترنت قابل دسترسی است. داشتن آپتایم بالا به ویژه برای سایت هایی که تراکنش ها را پردازش می کنند، مهم است. زمانی که شما یک وب سایت سودآور داشته باشید در هر ثانیه سایت شما آفلاین باشد برای شما هزینه خواهد داشت. برخی از هاست ها قادر خواهند بود 100% تضمین شده تایم را ارائه دهند. در این سناریو، زمانی که باید به‌روزرسانی یا نگهداری سرور انجام شود، سایت شما به سرور کاملاً عملیاتی دیگری منتقل می‌شود.

پشتیبانی

هنگامی که با یک هاست وردپرس سروکار دارید، می خواهید یک تیم پشتیبانی آگاه پشت سرتان باشد. اگر در سایت یا سرور خود به مشکلی برخورد کردید، می خواهید این مشکلات را به سرعت حل کنید.

امیدواریم نیازی نباشد که اغلب به تیم پشتیبانی خود تکیه کنید، اما در صورت نیاز باید اطمینان حاصل کنید که آنها برای همه چیزهای مرتبط با وردپرس پشتیبان شما هستند.

جمع بندی

امیدواریم تا الان بتوانید به این سوال پاسخ دهید: میزبانی وب وردپرس چیست؟ و شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا این مرحله برای سایت جدید شما مناسب است یا خیر. هر سوالی که راجع به خرید هاست و دامین دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منبع: hostgator.com

 

1402/06/02
22:56:38
5.0 / 5
223
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است