افتتاح طرح های راهسازی در ایلام

افتتاح طرح های راهسازی در ایلام به گزارش ثبت آسان با چهار خطه شدن بخش های دیگری از طریق های تردد به مرز مهران بعنوان اصلی ترین مسیر ارتباطی عراق، شرایط سفر زوار عتبات عالیات به خصوص در روزهای اربعین تسهیل شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا معاون اول رئیس جمهوری در هشتمین روز از ایام گرامی داشت سی و نهمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی، در سفری یك روزه به ایلام امد و چندین طرح را افتتاح و از طرح های وزارت راه و شهرسازی شامل احداث و بهسازی ۱۵۰ كیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی بازدید هوایی كرد.
برای احداث این طرح های جاده ای شامل بهسازی و احداث بزرگراه ایلام- مهران به طول 51 كیلومتر، بزرگراه دهلران – اندیمشك به طول 6 كیلومتر بیش از یك هزار و 410 میلیارد ریال هزینه شده است.
احداث و بهسازی راه اصلی در منطقه مهران- ملكشاهی و مورموری – دهلران بطول 34 كیلومتر و مبلغ هزینه شده 230 میلیارد ریال از طرح های دیگری بخش راهسازی استان ایلام در روز هشتم دهه فجر بود.
برای بهسازی و آسفالت 13 پروژه راه های روستایی به طول 56 كیلومتر هم مبلغ 89.5 میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص اظهار داشت: با چهارخطه كردن بخش های دیگری از بزرگراه ایلام- مهران، بعنوان اصلی ترین مسیر ارتباطی عراق، شرایط سفر زوار عتبات عالیات به خصوص در روزهای اربعین تسهیل شده است.
خیراله خادمی یاد اوری كرد: با چهارخطه كردن این مسیر علاوه بر كاهش ترافیك، ایمنی مسیر هم افزایش می یابد و از میزان تصادف هم تا حد چشمگیری كاسته خواهد شد.
وی اضافه كرد: بزرگراه ایلام- مهران-پایانه مرزی به طول ۱۲۰ كیلومتر است كه از ایلام- مهدی آباد- سه راهی جندالله كنجانچم به طول ۳۵ كیلومتر به بزرگراه تبدیل شد كه به علت پیچ های تند در گذشته باعث بروز حوادث رانندگی فراوانی بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری ۱۶ كیلومتر دیگر این محور از سد شهید آل اسحاق تا ورودی شهر مهران اطلاع داد و تصریح كرد: عملیات چهارخطه كردن بخش های باقیمانده هم به سرعت در حال انجام می باشد.
مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه از بهره برداری ۶ كیلومتر از مسیر دهلران- اندیمشك اطلاع داد و اضافه كرد: این محور ۳۰ كیلومتر است و عملیات چهارخطه كردن ۱۲ كیلومتر آن در دست اقدام است كه امروز شاهد بهره برداری از ۶ كیلومتر از آن هستیم.
وی در مورد عملیات اجرایی باقیمانده مسیر تصریح كرد: عملیات اجرایی ۶ كیلومتر دیگر هم با پیشرفت فیزیكی ۷۷ درصد در حال انجام می باشد و مناقصه باقیمانده قطعات هم تا آخر سال برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح ارغوان در ورودی شهر ایلام از دیگر دستاوردهای این سفر بود؛ این تقاطع به منظور توزیع ترافیك در محورهای دیگر، ارتقا ایمنی، تقسیم ترافیك درون شهر و برون شهری احداث شده است و با عنایت به قرار گرفتن در مسیر اصلی سفر زوار باعث هدایت ترافیك به خارج از شهر ایلام می گردد.
خادمی خاطرنشان كرد: این تقاطع به طول ۳ كیلومتر و دارای دو پل بزرگ به طول های ۱۴۰ و ۷۵ متر است كه اولی دارای دو دهانه ۲۰ متری و پنج دهانه ۲۵ متری است و دیگری دارای سه دهانه ۲۵ متری است.
معاون وزیر راه وشهرسازی با ذكر اینكه هم اكنون ۹۸ درصد از طریق های روستایی استان ایلام بهسازی و آسفالت شده است اظهار داشت: امسال اجرای ۱۳ پروژه روستایی به طول ۵۶ كیلومتر با ۹۰ میلیارد ریال هزینه در این استان به بهره برداری رسید.
مرز بین المللی مهران بعنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات همه ساله در آستانه اربعین حسینی میزبان و پذیرای خیل عظیمی از زائران عزادار است.
بیش از 50 درصد زائران مرز بین المللی مهران را برای زیارت عتبات عالیات و حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین انتخاب كرده و از این مرز به كشور عراق تردد كرده اند و امسال حدود 2 میلیون نفر در مسیر رفت و برگشت از مهران تردد داشتند.
معاون اول رئیس جمهوری در هشتمین روز گرامی داشت سی و نهمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی و در سفر یك روزه به ایلام چندین طرح همچون پروژه 37 هزار هكتاری اراضی تجهیز و نوسازی شده شهرستان دهلران را افتتاح نمود.
وزیر جهاد كشاورزی و تعدادی از نمایندگان استان در این سفر معاون اول رییس جمهوری را همراهی كردند.

 

1396/11/20
22:35:39
5.0 / 5
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است