مدیركل امور اقتصادی و دارایی:

شكایت مودیان مالیاتی در كهگیلویه و بویراحمد بررسی می گردد

شكایت مودیان مالیاتی در كهگیلویه و بویراحمد بررسی می گردد ثبت آسان: یاسوج- مدیركل امور اقتصادی و دارایی كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از ابتدای سال 97 شكایت مودیان مالیاتی با تاسیس هیئت مبحث ماده 251 قانون مالیات های مستقیم در استان بررسی می گردد.


در كهگیلویه و بویراحمد حدود 50 هزار مؤدی حقیقی و حقوقی فعال وجود دارد.
ابراهیم كشاورز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: طبق دستور و تفویض اختیار وزیر امور اقتصادی و دارایی و به منظور ساماندهی و تسریع در رسیدگی به امور و شكایت های مودیان مالیاتی، هیئت ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم در سراسر كشور و در این استان تشكیل خواهد شد.
وی اضافه كرد: با تشكیل این هیئت، رسیدگی به شكایات مالیات اشخاص حقیقی تا سقف 500 میلیون ریال و اشخاص حقوقی تا سقف 5 میلیارد ریال مالیات های قطعی شده اعم از مبلغ مالیات های مستقیم و غیر مستقیم و مالیات برارزش افزوده در این هیئت صورت گیرد.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: بر مبنای دستورالعمل اجرایی، هیئت مذكور و واحد دادرسی مالیاتی از ابتدای سال 1397 شكایات مودیان مالیاتی را دریافت می كنند.
وی عنوان كرد: با این روند در فرایند رسیدگی به شكایات مالیاتی در مركز استان تسهیل و تسریع شده و دیگر نیازی به ارسال اینگونه شكایات به تهران نخواهد بود.
كشاورز اظهار داشت: دستورالعمل اجرایی به ادارات كل امور اقتصادی و دارایی استان ها ارسال شده و بر همین مبنا بزودی تشكیل واحد دادرسی مالیاتی و هیات ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم، فرایند انتخاب اعضاء هیات، تامین مكان مناسب برای هیات، فرایند ثبت و رسیدگی به شكایات مودیان، فرایند رسیدگی هیات و سایر مورد مربوط به تشكیل این هیات به ریاست مدیركل امور اقتصادی و دارایی در محل این اداره كل صورت خواهد گرفت.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشاردهنده: علیزاده
9868/1662


1396/11/25
12:57:13
5.0 / 5
5209
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است