معاون سازمان پدافند غیرعامل:

پول دیجیتال تهدیدی ضد اقتصاد كشور است

پول دیجیتال تهدیدی ضد اقتصاد كشور است ثبت آسان: قزوین - معاون توسعه فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: با راه اندازی پول دیجیتال، نقدینگی مردم از بانك های كشور به خارج منتقل می گردد و با عنایت به نبود نظارت بر ارز دیجیتال این مورد بسترساز تهدید برای اقتصاد داخلی است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، محسن محبی روز پنجشنبه در دومین همایش رابطین پدافند غیرعامل مدارس استان قزوین اضافه كرد: شبكه های اجتماعی در عین حال كه می توانند فرصت هایی را تولید كنند اما چون در خارج از كشور سازماندهی و مدیریت می شوند، تهدیدزا هم هستند.
وی به تعداد بالای كاربران ایرانی در شبكه اجتماعی تلگرام اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از رویكردهای این شبكه، گرایش مردم به پول دیجیتال است كه با عنایت به اینكه هیچ نظارتی بر این بستر صورت نمی گیرد می تواند به چالشی اقتصادی بدل شده و چه بسا در مقاطعی گسترش استقبال از ارز دیجیتال منجر به فلج شدن اقتصاد هم شود.
محبی ادامه داد: این گونه تهدیدها به ما گوشزد می كند تا فضاهای تهدیدزای جدید را بشناسیم و برای مقابله با آنها راهكارهای مناسب اتخاذ نماییم.
وی با اشاره به گسترش تهدیدها در حوزه های زیستی و سایبری، بر لزوم شناسایی حوزه های جدید تهدید تصریح كرد و اضافه كرد: در این راستا سازمان پدافند غیرعامل تلاش می كند تا تهدیدات در حوزه های مختلف را شناسایی كرده و راهكارهای مناسبی را برای مقابله با آنها به دستگاه های مربوطه ارائه كند.
محبی همینطور با اشاره به جمعیت 14 میلیونی دانش آموزی كشور بر ضرورت آشنایی این قشر با تهدیدات موجود در جامعه از جانب دشمن تصریح كرد و اضافه كرد: همینطور نیاز است به مقوله آموزشی در نحوه برخورد با این تهدیدات هم توجه ویژه ای شود.
پدافند غیرعامل به مجموعه اقدام های دفاعی غیرمسلحانه گفته می گردد كه باعث افزایش بازدارندگی، كاهش صدمه پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدها و اقدام های نظامی دشمن می گردد.
7388/3013


1396/12/03
14:37:49
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است