مشعل سكوی 14A فاز 14 پارس جنوبی روشن شد

مشعل سكوی 14A فاز 14 پارس جنوبی روشن شد ثبت آسان: بندرعباس - مدیرعامل مجتمع كشتی سازی و صنایع فراساحل ایران از روشن شدن مشعل سكوی 14A فاز 14 پارس جنوبی با تلاش و همت متخصصان داخلی این شركت اطلاع داد.


حمید رضاییان اصل عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: این اقدام مهم با تلاش مهندسان و كارگران زحمتكش شركت مبین سازه گستر خلیج فارس، از شركت های زیر مجموعه ایزوایكو محقق شده است.
وی با اشاره به اینكه عملیات بارگیری سكوی 14A فاز 14 پارس جنوبی دوازدهم دیماه امسال از بندرعباس آغاز شد، تصریح كرد: امروز با تلاش های صورت گرفته شاهد روشن شدن مشعل این سكو با گاز چاه هستیم.
وی تصریح كرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده این سكو مقرر است روزانه برداشتی معادل 14 میلیون مترمكعب گاز غنی داشته باشد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، طرح توسعه فاز ۱4 پارس جنوبی به كارفرمایی شركت نفت و گاز پارس با هدف تولید روزانه 56 میلیون و 6۰۰ هزار مترمكعب گاز ترش و ۷5 هزار بشكه میعانات گازی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال اجراست.
سالانه بیش از یك میلیون تن گاز مایع، یك میلیون تن اتان مصرفی واحدهای پتروشیمی و روزانه 4۰۰ تن گوگرد از دیگر تولیدات این فاز خواهد بود.
اجرای پروژه این فاز به كنسرسیومی متشكل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شركت مدیریت طرح های صنعتی ایران، شركت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، شركت ملی حفاری ایران، شركت مجتمع كشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، شركت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا)، شركت پایندان و شركت ماشین سازی اراك واگذار شده كه مسئولیت رهبری كنسرسیوم را سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) عهده دار است.
میدان گازی پارس جنوبی، بزرگ ترین منبع گازی جهان است كه روی خط مرزی مشترك ایران قرار دارد؛ مساحت این میدان 9700 كیلومتر مربع است كه سهم متعلق به ایران 3700 كیلومتر مربع وسعت دارد.
ذخیره گاز این بخش از میدان 14 تریلیون مترمكعب گاز به همراه 18 میلیارد بشكه میعانات گازی است كه هشت درصد كل گاز دنیا و نزدیك به نیمی از ذخایر گاز كشور را شامل می گردد.
در میدان مشترك گازی پارس جنوبی در بخش ایرانی آن 19 میلیارد بشكه میعانات گازی وجود دارد كه 9 میلیارد بشكه قابل برداشت است.
با داشتن قـریب به سه هـزار كیلومتر مرز آبی دركشور و با عنایت به توسعه، بهره برداری، گسترش حمل و نقل مواد نفتی و افزایش تردد واحـدهای شنـاور در منطقه استـراتژیك خلیـج فـارس و دریـای عمان، شـركت مجتمـع كشتی سـازی و صنـایع فراساحل ایران (ایـزوایكو) در سال 52 با طراحی شركت آلمانی (بلوم اندفوس) به منظور جذب بخش بزرگی از بازار تعمیرات و ساخت شناور در37 كیلومتری غرب بندرعباس احداث شد.
افزون بر پنج هزار نفر در مجتمع كشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با بیش از 30 سال سابقه فعالیت كه هم اكنون در قالب منطقه ویژه اقتصادی كشتی سازی خلیج فارس اداره می شود، مشغول به كارهستند.
مجتمع كشتی سازی ایزوایكو با شش زیر مجموعه كه به صورت هلدینگ مركزی اداره می شوند در زمینه ساخت و تعمیر انواع شناورهای كوچك، متوسط و بزرگ، سازه های دریایی شامل سكوهای گازی و نفتی، تعمیرشناورهای داخلی و خارجی و همینطور ساخت و تعمیر سكوهای حفاری نفتی فعالیت دارد.
7198/ 6048


1396/12/05
19:35:32
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , پروژه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است