استاندار: آمار واقعی تولید بادام چهارمحال و بختیاری مشخص شود

استاندار: آمار واقعی تولید بادام چهارمحال و بختیاری مشخص شود ثبت آسان: شهركرد _ ایرنا _ استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به سطح بالای تولید بادام در این استان اظهار داشت: میزان واقعی تولید بادام در استان مشخص شود تا بتوان میزان صادرات آن را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، اقبال عباسی عصر سه شنبه در كارگروه توسعه صادرات غیرنفتی چهارمحال و بختیاری تصریح كرد: هنوز آمار دقیق و مشخصی از میزان واقعی تولید بادام در استان وجود ندارد.
وی اضافه كرد: به منظور جذب سرمایه گذار جهت راه اندازی شهرك خصوصی صنعتی بادام در چهارمحال و بختیاری باید آمار دقیق تولید بادام استان اعلام شود.
عباسی خاطرنشان كرد: برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با امور مالیاتی برای صادركنندگان چهارمحال و بختیاری در اولویت قرار گیرد.
وی خاطرنشان كرد: برای جلوگیری از صادرات محصول خام بادام چهارمحال و بختیاری باید صنایع تبدیلی و شهرك بادام در استان راه اندازی شود.
عباسی اظهار نمود: در صورت اعلام آمادگی سرمایه گذاران جهت راه اندازی شهرك صنعتی خصوصی بادام مسئولان مرتبط در چهارمحال و بختیاری موظفند زیرساخت های لازم را تامین كنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری هم اظهار داشت: بر مبنای آمارهای رسمی بررسی شده در این سازمان بادام یكی از مزیت های نسبی استان است.
حبیب الله وفایی تصریح كرد: در شرایط اقتصادی كنونی قیمت تمام شده محصول و بازار فروش دو مبحث بسیار مهم هستند.
وی اضافه كرد: در بعضی استان ها برای كالاهای كلیدی و راهبردی سند علمی توسعه ای تدوین شده است.
وفایی خاطرنشان كرد: در صورت نبود برنامه تدوین شده برای ساماندهی كالای بادام چهارمحال و بختیاری به هیچ نتیجه ای در مورد این كالای مهم اقتصادی استان نمی رسیم.
مدیرعامل شركت نمایشگاه بین المللی چهارمحال و بختیاری هم اظهار داشت: امسال به علت ركود حاكم در بازار خیلی از نمایشگاه ها در كشور و استان برگزار نشد.
محمد مسعودی اظهار نمود: سال آینده 25 نمایشگاه در چهارمحال و بختیاری برگزار می گردد.
وی خاطرنشان كرد: به پیشنهاد استاندار چهارمحال و بختیاری امسال نمایشگاه توانمندی زنان استان برگزار می شود.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، هم اكنون میزان بادام تولیدی چهارمحال و بختیاری در حدود 24 هزار تن برآورد شده است كه 65 درصد از محصول بادام تولیدی استان را رقم مامایی صادراتی تشكیل می دهد.
قیمت هر كیلوگرم مغز بادام صادراتی استان 900 هزار ریال است كه بدلیل مرغوبیت این محصول، بیشتر كشورهای همسایه حوزه خلیج فارس هم برای خرید اعلام آمادگی كرده اند.
سطح زیركشت باغات بادام استان 14 هزار هكتار است كه حدود 2 هزار هكتار از این باغات بصورت نهال و نابارورند.
/2097/7360


1396/12/08
22:24:46
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است