طرح كاداستر در 265 هزار هكتار از اراضی استان بوشهر اجرا شد

طرح كاداستر در 265 هزار هكتار از اراضی استان بوشهر اجرا شد ثبت آسان: بوشهر- مدیر امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: طرح كاداستر (حدنگاری) در 265 هزار هكتار از اراضی كشاورزی این استان به اجرا درآمد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، احمد صحراكار روز شنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح كاداستر در اراضی كشاورزی استان بوشهر با اشاره به تصویب قانون جامع حدنگاری اراضی كشاورزی اضافه كرد: طرح كاداستر به منظور سنددار كردن كل اراضی كشاورزی در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است.
وی بیان كرد: این طرح با هدف دسترسی به اطلاعات مكانی و توصیفی دقیق از وضعیت اراضی كشاورزی استان و به منظور ساماندهی مالكیت، تثبیت حقوقی و ثبتی این اراضی و برای برنامه ریزی بهینه برای كشاورزی از دی ماه سال 1394 با عنایت به ماده 9 قانون جامع حدنگارو ابلاغ وزیر جهاد كشاورزی در استان بوشهر شروع شد و هم اكنون 165 هزار هكتار از نقشه های تهیه شده به اداره ثبت اسناد و املاك استان ارسال شده است.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر با تقدیر از همه مالكان اراضی كشاورزی كه با این طرح همكاری كرده اند اضافه كرد: از مهمترین چالش های طرح كاداستر اراضی كشاورزی در استان مشاركت نكردن مالكان اراضی كشاورزی در بعضی از روستاهاست كه امیدواریم با انجام برنامه های ترویجی و همكاری فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شورهای اسلامی روستاها این مشكل برطرف شود.
وی اظهار داشت: این طرح به صورت مجانی و از محل اعتبارات ملی و استانی در استان بوشهر در دست اجراست.
صحرا كار بیان كرد: عملیات كاداستر كمك می نماید در مدیریت بر مزرعه، بهره وری، افزایش ارتقای راندمان آب و تمامی مسائلی كه در كشاورزی مطرح است داده های پایه ای منطقی و درستی داشته باشیم و بر آن اساس راندمان تولید را ارتقا دهیم.
7212/6043**


1396/12/26
15:18:26
5.0 / 5
4316
تگهای خبر: ثبت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است