سفیر جمهوری بنین در ایران

ظرفیت های صنعتی ایران در آفریقا ناشناخته است

ظرفیت های صنعتی ایران در آفریقا ناشناخته است ثبت آسان: اراك - سفیر جمهوری بنین در ایران اظهار داشت: ظرفیت های صنعتی، كشاورزی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در آفریقا ناشناخته است در حالی می تواند فرصت های بكر در تقویت همكاری های دوجانبه باشد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، نعیم آكیبو روز یكشنبه در جریان سفر 2 روزه به استان مركزی در بدو ورود به شهر اراك، اضافه كرد: سرعت توسعه و بالندگی ایران در سال های گذشته مناسب بوده اما، مردم كشورهای مختلف قاره آفریقا اطلاعات اندكی از بسترهای توسعه ایران دارند.
وی ادامه داد: مردم آفریقا كمتر چهره سال های اخیر ایران را می شناسند و نیاز است سطح پیشرفت ها در سایه برنامه هدفمندی برای آنان تشریح شود.
سفیر جمهوری بنین در ایران اظهار نمود: مردم آفریقا تجربه های تلخی را در بعضی از مراودات تجاری با غرب دارند و تمایل برای توسعه روابط تجاری در صورت معرفی ظرفیت های صنعتی و كشاورزی ایران در نقاط مختلف آفریقا بالا است و ایران باید از این فرصت به درستی بهره بگیرد.
آكیبو افزود: بیشتر مراودات تجاری كشورهای آفریقایی اكنون با امارات، چین و كره جنوبی است و ایران با معرفی ظرفیت های خود می تواند بازار هدف مناسبی را در زمینه های مختلف در این قاره تصاحب كند.
وی یادآوری كرد: اتاق بازرگانی بعنوان نمایندگان بخش خصوصی و مسئولان اقتصادی ایران باید با برنامه های هدفمند و نیازسنجی اصولی برای تولید و توسعه بازار در قاره آفریقا بكوشند.
سفیر جمهوری بنین ادامه داد: هدف از سفر به استان مركزی بازدید از ظرفیت های صنعتی، كشاورزی و محصولات گلخانه ای این استان است چراكه كشور بنین در این بخش ها نیازمند شركای سرمایه گذاری و محصولات با كیفیت است و استان مركزی بعنوان یكی از قطب های مهم صنعت و كشاورزی ایران می تواند در این زمینه نقش افرین باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مركزی هم اظهار داشت: توسعه مراودات تجاری با كشورهای مختلف قاره آفریقا از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید است.
سعید فرخی اضافه كرد: این استان در بخش كشاورزی و دامداری مستعد است به صورتی كه در میزان تولید بیشتر محصولات كشاورزی بیش از 2 برابر مصرفش دارد.
وی ادامه داد: تنوع آب و هوایی، دسترسی ساده به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، نیروی كار نامحدود و ارزان قیمت از دیگر خصوصیت های استان مركزی برای سرمایه گذاری خارجی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مركزی اظهار نمود: شرایط ایده آل سرمایه گذاری سبب شده كه تیم های تجاری از نقاط مختلف جهان برای سرمایه گذاری وارد استان مركزی می شوند كه خیلی از آن ها هم در حال ساخت كارخانه و یا سرمایه گذاری مشترك با طرف ایرانی هستند.
وی یادآوری كرد: این استان با تولید روزانه 16 میلیون لیتر بنزین، بیش از یك سوم بنزین مصرفی كشور ایران را تامین می كند.
دیدار با فعالان اقتصادی و استاندار مركزی، بازدید از شركت آلومینیوم ایران، دهكده گل محلات و غار نخجیر از مهمترین برناتمه های سفیر جمهوری بنین در سفر 2 روزه به استان مركزی است.
3017/6013/


1397/02/02
13:09:52
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است