دو پروژه كشاورزی در ورامین به بهره برداری رسید

دو پروژه كشاورزی در ورامین به بهره برداری رسید ثبت آسان: تهران – دو پروژه مهم كشاورزی با حضور وزیر جهاد كشاورزی در شهرستان ورامین به بهره برداری رسید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، در این مراسم كه روز سه شنبه در روستای فخر آباد از توابع بخش جوادآباد ورامین برگزار شد، دو پروژه آبیاری تحت فشار و احداث باغ پسته مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه آبیاری تحت فشار در زمینی به وسعت 220 هكتار و با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال با مشاركت بخش خصوصی و دولت اجرا شده تا در مصرف آب كشاورزی كه با محدودیت های بسیاری مواجه می باشد صرفه جویی صورت گیرد.
محمدحسین تاجیك اضافه كرد: با اجرای این طرح، سطح اراضی كشاورزی ورامین كه تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته بالغ بر 17 هزار هكتار شد.
وی خاطرنشان كرد: شهرستان ورامین با 80 هزار هكتار اراضی قابل كشت قطب مهم كشاورزی است كه به علت محدودیت ها منابع آبی، تنها 38 هزار هكتار آن زیر كشت می رود و با اجرای طرح های آبیاری های نوین می توان از آب موجود، بهترین استفاده را برد.
تاجیك اظهار داشت: علاوه بر این پروژه، با حضور وزیر جهاد كشاورزی پروژه 220 هكتاری باغ پسته با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال در شهرستان ورامین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیر جهاد كشاورزی ورامین خاطرنشان كرد: با افتتاح این باغ، سطح زیر كشت پسته شهرستان ورامین به 6 هزار هكتار افزایش یافت.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//1348


1397/02/25
14:46:15
5.0 / 5
4759
تگهای خبر: بهره برداری , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است