نسبت معوقات بانك مهر ایران زیر یك درصد است

نسبت معوقات بانك مهر ایران زیر یك درصد است ثبت آسان: ارومیه- مدیرعامل بانك قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به اینكه نسبت معوقات در سیستم بانكی كشور بین 11 تا 14 درصد است، بیان كرد: این نسبت در این بانك قرض الحسنه در سال 1396 زیر یك درصد بوده است.


مرتضی اكبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه با اشاره به اینكه معوقات سنگین یكی از اشكالات سیستم بانكی به حساب می آید، اضافه كرد: بازگشت به موقع تسهیلات یكی از شاخصه های این بانك بوده و سنت حسنه قرض الحسنه در این بانك به خوبی جا افتاده است.
وی افزود: نسبت معوقات در آذربایجان غربی حدود چهار دهم درصد است كه از میانگین شعبه های قرض الحسنه كشور پایین تر بوده و این استان جزو سه استان برتر كشور است.
وی بیان كرد: در سال قبل 31 هزار فقره تسهیلات به ارزش چهار هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی صندوق خانوادگی با سقف 200 میلیون ریال از طرح های خلاقانه این بانك به حساب می آید، اظهار داشت: مبلغ نهایی این صندوق، 2 برابر مبلغ پرداختی اولیه توسط اعضای صندوق بوده و مدت زمان تقسیط هم جهت بازپرداخت آسان آن 2 برابر خواهد بود.
وی اضافه كرد: تابحال مدیریت 93 صندوق خانوادگی در 2 ماهه نخست سال جاری در آذربایجان غربی به بانك قرض الحسنه مهر ایران واگذار شده است.
وی با اشاره به اینكه ساخت بیمارستان، خانه بهداشت و مدرسه و پرداخت تسهیلات 30 میلیون ریالی به زنان سرپرست خانوار در حوزه مسئولیت های اجتماعی این بانك قرار می گیرد، اضافه كرد: 67 فقره تسهیلات زنان سرپرست خانوار طی سال قبل در آذربایجان غربی پرداخت شده بود كه این آمار در 2 ماهه نخست سال جاری به 300 فقره افزایش پیدا كرده است.
وی با اشاره به اینكه این بانك در یك دهه گذشته به حدود سه میلیون و 300 نفر به ارزش 230 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانكی پرداخت كرده است، اضافه كرد: در سال قبل 750 هزار نفر به ارزش 82 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانكی دریافت كرده اند و یك سوم پرداختی یك دهه پیش در سال 1396 انجام شده است.
وی با تاكید بر اینكه بانكداری اجتماعی با هدف توجه به بانكداری خرد رسالت این بانك به حساب می آید، اضافه كرد: حداقل تسهیلات قرض الحسنه در این بانك 30 میلیون ریال و حداكثر آن 200 میلیون ریال بوده و میانگین تسهیلات برای هر رجوع كننده در سال قبل 110 میلیون ریال بوده است.
وی ابراز امیدواری كرد تا طی سال جاری یك میلیون فقره تسهیلات بانكی به ارزش 120 هزار میلیارد ریال در شعبه های این بانك در كشور پرداخت شود.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا بانك قرض الحسنه مهر ایران با هدف گسترش معارف و مبانی شرع اسلام و فرهنگ قرض الحسنه و تعمیق هر چه بیشتر این سنت حسنه در جامعه بخصوص احیای مطلوب مبانی اقتصادی اسلامی در نظام بانكی كشور در سال 1386 تاسیس شد.
تحقق اصل مهرورزی و عدالت محوری و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و تلاش در جهت خدمت به بندگان خدا با استفاده از رفع نیازهای اقشار كم درآمد جامعه از لزوم های راه اندازی این بانك عنوان شده است.
بانك قرض الحسنه مهر ایران با 530 شعبه فعال در كشور با كارمزد چهار درصد در حال خدمات رسانی است در حالیكه امكان پرداخت تسهیلات برای بانك های تجاری با كارمزد 4 درصد كمتر میسر است زیرا وظیفه آنان اعطای تسهیلات برای فعالیت های تولیدی بنگاه های اقتصادی می باشد.
7129/3072


1397/03/01
19:20:17
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است