مخابرات در اندیشه جذب سرمایه جدید

مخابرات در اندیشه جذب سرمایه جدید ثبت آسان: تهران- مجمع عمومی عادی سالیانه شركت مخابرات ایران در حالی چهارشنبه با حضور 98 درصدی صاحبان سهام- از زنان و مردان سالخورده تا جوان ترها- برگزار گردید كه رییس هیات مدیره این شركت بر لزوم سرمایه گذاری های جدید برای ماندن در بازار رقابت تصریح كرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو واقع در انتهای بلوار دادمان بامداد امروز شاهد حضور زنان و مردانی از گروه های سنی مختلف بود كه برای حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه شركت مخابرات ایران و آگاهی از تقسیم سود سال گذشته گرد هم آمده بودند.
همه صاحبان سهام این شركت از افراد عادی تا سهامداران عمده آمده بودند تا از روند سرمایه گذاری های یك سال قبل این شركت آگاهی یابند و بدانند چه بر سر سهم آنان آمده است.
صاحبان عمده سهام این شركت شامل شركت توسعه اعتماد مبین با 50 به اضافه یك درصد سهم و دولت با20درصد سهم می گردد. شركت های كارگزاری سهام عدالت، كاركنان شركت مخابرات ایران و سایر سهامداران حقیقی و حقوقی هم در این مجموعه حضور دارند.
رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایران كه ریاست مجمع عمومی را هم بر عهده داشت، اظهار داشت: زمانی چین آرزوی تجهیزات مخابراتی مشابه ایران را داشت اما اكنون به قدرتی مهم در این بخش تبدیل گشته است.
«مهدی صفری» كه حدود پنج سال سفیر ایران در چین بود، عوامل این موفقیت را حمایت های دولتی، نیروی انسانی متخصص و تجهیزات خوب و سرمایه گذاری برشمرد و اظهار داشت: اكنون نیروی انسانی خوبی در كشور وجود دارد و حمایت های دولتی هم باید بیش از پیش شود اما نیاز به سرمایه گذاری های جدی تری احساس می گردد تا ایران بتواند در بازار رقابت، از دیگران پیشی بگیرد.
صفری تاكید كر: اگر برای سرمایه گذاری های جدید تلاش نشود ممكن است در بازار رقابت با مشكل روبرو شویم.

* حیطه مخابرات از عرضه تلفن ثابت فراتر می رود
مدیرعامل شركت مخابرات ایران هم در نشست مجمع اظهار داشت: باید از عرضه تلفن ثابت فاصله گرفته و به سمت عرضه سایر سرویس های جدیدتر برویم كه این گام از سال گذشته به خوبی برداشته شد.
«سیدمجید صدری» بر استفاده از فناوری های لبه در همه ابعاد سازمانی و عملیاتی تصریح كرد و اضافه كرد: هم افزایی و استفاده مشترك از منابع برای خودكفایی در صنعت مخابرات، از اولویت های اصلی فعالیت ماست و برای تحقق اهداف، ارتباط با سندیكا، اتحادیه، شركت های دانش بنیان و تولیدكننده های داخلی در دستور كار قرار دارد.
وی ادامه داد: ضمن پشتیبانی از تولید ملی به دنبال سودآوری برای همه ذی نفعان خواهیم بود.
صدری توسعه بازار، توسعه سرویس های هم افزا «باندل»، تحول در شبكه و فناوری اطلاعات و افزایش بهره وری در نمونه عملیاتی را از مهم ترین اولویت های تجاری برشمرد و ادامه داد: تمركز بر توسعه باند پهن ثابت و تلفن همراه سبب شد ۶۰ درصد بازار اینترنت كشور در اختیار مخابرات قرار گیرد و ضریب نفوذ تلفن ثابت از ۳۹ به ۴۲ درصد افزایش یابد.
«پارسال میانگین مصرف ترافیك روزانه همراه اول (تلفن سیار) سه هزار و 770 ترابایت و در تلفن ثابت 2هزار و 150 ترابایت بود. در مجموع پنج هزار و 850 ترابایت دیتا به صورت روزانه مصرف شد».
مدیرعامل شركت مخابرات ایران شمار مشتركان تلفن ثابت را بیش از 30 میلیون نفر و مشتركان باند پهن تلفن همراه را بیش از 32 میلیون نفر در سال 1396 اعلام نمود.
به گفته وی، سال گذشته سهم بازار اینترنت پرسرعت ثابت 58.8 درصد با نرخ رشد 3.3درصد بود و ضریب نفوذ 20.37 درصد در خانوار را داشت.
وی شمار پورت های پرسرعت بهره برداری شده را پنج میلیون و 500 هزار پورت اعلام نمود و اظهار داشت: امسال برای حدود یك میلیون و 700 هزار سرویس فیبر نوری (FTTH) ظرفیت سازی و دستكم ۳۰۰ هزار مشترك به سرویس فیبرنوری شركت اضافه می گردد.
صدری توسعه درگاه و خدمات غیرحضوری، ساده سازی فرایندهای عرضه خدمات به مشتریان، افزایش كانال های پرداخت، ساماندهی مراكز تماس و بهبود نیم درصدی در شاخص رضایت مشتری (NPS) را از مهمترین دستاوردهای شركت در بخش مشتریان عنوان نمود.
تدوین نقشه راه آموزشی، توجه بیشتر به نیازها و خواسته های سرمایه انسانی و پیاده سازی نظام مدیریت عملكرد كاركنان همسو با راهبرد شركت هم از اولویت های منابع انسانی است.
مدیرعامل شركت مخابرات ایران پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی، توسعه خدمات و اكوسیستم محتوا و همكاری با شركت های دارنده پروانه ارتباطات ثابت (FCP) را از مهم ترین برنامه های شركت در سال ۱۳۹۷ عنوان نمود.
در این جلسه تقسیم ۴۰۰ ریال سود برای هر سهم تصویب گردید و بعد از عرضه گزارش های حسابرسی و بررسی و تصویب صورت های مالی مقرر شد ۴۰۰ ریال سود برای هر سهم صاحبان سهام شركت مخابرات ایران توزیع شود.
برخی صاحبان سهام خواهان افزایش میزان سود بودند كه در نهایت 400 ریال تصویب گردید.
شركت مخابرات ایران 120 هزار نفر عضو دارد كه 60 هزار نیروی شاغل مستقیم، 40 هزار نفر بازنشسته و 20 هزار نیروی پیمانكاری اند.

اقتصام*2078*1961*


1397/03/23
17:27:46
5.0 / 5
4848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است