استاندار هرمزگان:

پالایشگاه ستاره خلیج فارس نمونه تحقق اقتصاد مقاومتی است

پالایشگاه ستاره خلیج فارس نمونه تحقق اقتصاد مقاومتی است ثبت آسان: بندرعباس- استاندارهرمزگان راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نمونه و مصداق واقعی تحقق اقتصاد مقاومتی در دولت تدبیر و امید دانست.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، فریدون همتی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مرحله دو پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس تصریح كرد: دستور ویژه رییس جمهوری برای تامین مالی تكمیل مرحله های دوم و سوم این پالایشگاه گره گشا شد و از دكتر روحانی برای این تصمیم صمیمانه قدردانی می كنم.
وی ضمن قدردانی از تلاش های وزارت نفت قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در تكمیل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بیان داشت: با اقدام این پالایشگاه هفته پیش احداث یك بیمارستان 270 تخت خوابی در شهر بندرعباس شروع شد و امیدواریم در كمتر از 2 سال تكمیل شود.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: به دنبال سفر رییس جمهوری به این استان در اسفندماه سال قبل و مجموعه مصوبه های مناسب این سفر بخش زیادی از این مصوبه ها تابحال اجرایی شده است.

**هدف گذاری 30 هزار شغل در هرمزگان
همتی در این رابطه به آغاز عملیات احداث هزار و 700 تخت بیمارستانی جدید در استان هرمزگان اشاره نمود و ادامه داد: با راه اندازی این بیمارستان دغدغه ها درمانی مردم هرمزگان تا سال 99 تامین می گردد.
وی هم چنین اظهار داشت: مشكل ورود فاضلاب به دریا دغدغه 20 ساله مردم شهر بندرعباس بوده كه به دنبال تصمیم اتخاذ شده در سفر رئیس جمهوری بلافاصله وارد كار شدیم.
استاندار هرمزگان بیان كرد: تصفیه فاضلاب و روند اجرای استفاده از آن در آبیاری فضای سبز و تامین نیاز صنایع شروع شده است.
همتی میزان صادرات كالای غیرنفتی از هرمزگان در سال قبل با 2 میلیارد و 68 میلیون دلاراعلام كرد و اضافه كرد: امسال هم 3 میلیارد دلار صادرات كالای غیرنفتی و تولید 30 هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاری شده است.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، رییس جمهوری و هیات همراه امروز پنجشنبه هفتم تیرماه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بندرعباس مورد استقبال استاندار هرمزگان و دیگر مقام های ارشد كشوری و استانی قرار گرفت.
طبق برنامه اعلام شده از جانب استانداری هرمزگان، سفر دكتر روحانی به هرمزگان، یك روزه بوده و رییس جمهوری امروز بعد از بهره برداری از مرحله دوم پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس بندرعباس را به مقصد تهران ترك خواهد نمود.
مرحله نخست پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس اردیبهشت ماه سال قبل با حضور رییس جمهوری كشورمان به بهره برداری رسید و امروز با تلاش نیروهای متخصص داخلی وزارت نفت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)مرحله دوم این پالایشگاه زودتر از موعد مقرر آماده بهره برداری شده است.
با راه اندازی مرحله دوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس میزان تولیدات این پالایشگاه از 12 میلیون لیتر بنزین به 24 میلیون لیتر بنزین در روز با كیفیت یورو 5 افزایش می یابد و تولید نفت گاز این پالایشگاه هم از 4 میلیون لیتر به 8 میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا در ایران با ظرفیت 360 میلیون لیتر در روز در قالب 3 مرحله 120 هزار بشكه ای با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت احداث شده است.
این پالایشگاه در 25 كیلومتری غرب بندرعباس در زمینی به مساحت 700 هكتار احداث شده و هم اكنون روزانه حدود 15 میلیون دلار تنها از بابت تولید سه فرآورده بنزین، نفت گاز و گاز مایع آن در كشور ارز ذخیره می گردد.
استاندار هرمزگان پیش از حضور رییس جمهوری در بندرعباس به خبرنگاران تصریح كرد: دستور ویژه ای از جانب رییس جمهوری بر تامین مالی این پالایشگاه صادر و در این راستا 290 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تكمیل مرحله دوم و سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اختصاص یافت.
فریدون همتی بیان داشت: این صندوق همكاری خوبی در تخصیص این اعتبارات داشت وهمچنین گمرك هم با ترخیص به موقع تجهیزات خریداری شده برای نصب در پالایشگاه به تكمیل مرحله دوم این پالایشگاه كمك كرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری كشورمان در ایام نهم و دهم اسفندماه سال قبل هم به هرمزگان سفر كرده بود.
سفری كه به همراه 4 تن از معاونان و 13 نفر از وزیران كابینه انجام شد و رهاوردهای بسیاری برای این استان داشت.
سفری كه رهاوردش برای هرمزگان تصویب یك هزار و 189 میلیارد تومان اعتبار به اضافه 300 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای 39 طرح عمرانی بود.
همزمان با سفر دكتر روحانی به هرمزگان، 15 طرح مهم عمرانی به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی 15 طرح دیگر به دستور رییس جمهوری شروع شد.
از جمله مهمترین این طرح ها، آغاز مرحله 3 طرح توسعه كانتینری بندر شهید رجایی، بهره برداری از كارخانه صبا فولاد و طرح افزایش بنزین پالایشگاه بندرعباس، روشن شدن مشعل سكوی 14A فاز 14 پارس جنوبی، بهره برداری از مجتمع فرآورش گاز جزیره هنگام است.
9887 /6048


1397/04/07
13:27:11
5.0 / 5
4536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است