زمینه تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی در آستارا فراهم گردد

زمینه تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی در آستارا فراهم گردد ثبت آسان: آستارا - اعضای شورای اسلامی شهرستان آستارا خواهان تردد خودروهای دارای پلاك منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی به این شهرستان به منظور توسعه گردشگری و رونق اقتصادی استان گیلان شدند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا رئیس شورای اسلامی آستارا روز پنجشنبه در جلسه این شورا اظهار داشت: از 16شهرستان استان گیلان، فقط ساكنان شهرستان های رودبار، رودسر، آستارا و بخشی از تالش از مزایای تردد خودروهای منطقه آزاد بندر انزلی محروم هستند.
پاشا سماپور اضافه كرد: فاصله انزلی تا آستارا 144 كیلومتر است و تردد خودروهای خارجی با پلاك منطقه آزاد انزلی در شهرستان های یاد شده، سبب رونق گردشگری در استان خواهد شد.
وی اظهار نمود: با وجود فاصله 280 كیلومتری منطقه آزاد ارس تا ارومیه، مردم ارومیه از مزایای تردد خودروهای منطقه آزاد بهره مند هستند و امیدواریم با عنایت به فاصله كم انزلی تا آستارا، خواسته ما هم با پیگیری استاندار گیلان، فرماندار و نماینده آستارا تحقق یابد.
رئیس شورای اسلامی آستارا بیان كرد: در سال 93 افزایش شعاع تردد خودروهای پلاك منطقه آزاد انزلی تا آستارا مورد موافقت استاندار وقت گیلان و مسئولان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی كشور قرار گرفت، اما هیچگاه اجرا نشد.
سماپور افزود: شورای اسلامی شهرستان آستارا با استفاده از همه ظرفیت های موجود، برای خدمت به مردم تلاش می كند و امیدواریم مسئولان جهت توسعه همه جانبه، همكاری لازم را اعمال كنند.
منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی یكی از مناطق آزاد هفت گانه ایران، در سال 1384 در استان گیلان تاسیس شد و از سال ۱۳۹۲ با افزایش محدوده آن در پهنه آبی، خاكی و ساحلی سه شهرستان رشت، انزلی و آستانه اشرفیه را دربر گرفت.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007


1397/04/21
19:23:06
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است