نماینده مجلس:

اصناف نقش برجسته ای در تحولات اقتصادی كشور ندارند

اصناف نقش برجسته ای در تحولات اقتصادی كشور ندارند ثبت آسان: شهرری - نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصناف با وجود دارابودن سه و نیم میلیون واحد صنفی و 20 میلیون جمیعت شاغل به علت مدیریت ضعیف اتاق این صنف نقش مهم و برجسته ای در تحولات اقتصادی كشور ندارند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا «پروانه مافی» روز یكشنبه در مراسم آغاز ساخت ساختمان اصناف شهرستان ری اضافه كرد: متاسفانه اعضای اتحادیه های صنفی كشور تصور می كنند فقط كارشان صدور پروانه كسب و كار است و هیچگونه برنامه كوتاه مدت و دراز مدت اقتصادی در حوزه كار خود ندارند.
وی با اشاره به اینكه بیش از 17 و نیم درصد از تولید ناخالص ملی نتیجه فعالیت اصناف است، تصریح كرد: اصناف باید از حالت سنتی و روش های قدیمی كسب و كار به سمت روش های نوین و جدید حركت كنند تا به بازیگران اقتصادی قوی در كشور تبدیل شوند.
مافی در ادامه با اشاره به اینكه نمایندگان بخوبی با مشكلات اصناف آشنا هستند، اظهارداشت: افزایش نامتعارف عوارض شهرداری ها و ساماندهی نشدن دست فروشان بزرگترین مشكل اصناف كشور است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه ساخت و ساز شهرداری ها در بازار بایستی با همكاری اصناف صورت گیرد اظهار داشت: شهرداری ها باید در اجرای طرح های شهرسازی از اصناف نظرخواهی كنند تا مشكلی در روند كسب و كار پیش نیاید.
مافی خاطرنشان كرد: اتاق اصناف باید از حالت فعلی به زبان گویای بازار تبدیل گردد و بازار را از شرایط سنتی فعلی به سمت مدرن و به روز پیش ببرد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا امام جمعه شهرری هم در ادامه این مراسم با اشاره به اینكه نظارت دولت بر بازار كار نادرستی است، تصریح كرد: نظارت بر عملكرد بازاریان باید توسط خود اصناف صورت گیرد.
حجت الاسلام سید«علی شاهچراغی» اضافه كرد: نقش اصناف در نوع مصرف كالای مردم بسیار اثرگذار است ازاین رو بازاریان باید بر مبنای شعار سال فروش كالاهای ایرانی را در دستور كار خود قرار دهند تا چرخ اقتصادی كشور بخوبی بچرخد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، كلنگ ساختمان اصناف شهرستان ری در زمینی به مساحت دو هزار و 200 متر مربع زده شد و مقرر است این ساختمان با زیربنای 9 هزار و 435 متر مربع در هفت طبقه تمامی 44 اتحادیه صنفی فعال این شهرستان را پوشش دهد.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با برخورداری از 56 اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و جمعیتی بیش از یك میلیون و 300 هزار نفر دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، كهریزك و حسن آباد و چهار بخش مركزی، كهریزك، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
3218/6003/


1397/04/24
14:22:08
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است