40 درصد اعتبارهای عمرانی ایلام تخصیص داده شد

40 درصد اعتبارهای عمرانی ایلام تخصیص داده شد ثبت آسان: ایلام - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا كنون 40 درصد اعتبارهای عمرانی و 43 درصد اعتبارهای جاری این استان تخصیص داده شده است.


رحمت اله قیصوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه در مجموع هفت هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار عمرانی امسال به این استان اختصاص داده شده است، افزود: پنج هزار و 300 میلیارد ریال از این میزان اعتبار از محل اعتبارهای استانی و 2 هزار میلیارد ریال هم اعتبار ملی و ملی استانی شده است.
وی خاطرنشان كرد: این میزان اعتبار عمرانی اختصاص داده شده به استان جدا از اعتبارهای سامانه گرمسیری، پروژه های نفت و گاز، صندوق توسعه ملی و اعتبارهای در اختیار وزارتخانه هاست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام اظهار داشت: هر چند مجموع اعتبارهای عمرانی امسال نسبت به سال قبل در كل كشور با كاهش مواجه بوده اما در ایلام افزایش داشته است.
قیصوری تصریح كرد: 2 هزار و 200 میلیارد ریال هم سهم اعتبارهای جاری این استان امسال است كه نسبت به سال قبل 19 درصد افزایش داشته و تا كنون 43 درصد آن تخصیص داده شده است.
وی خاطرنشان كرد: میزان تخصیص اعتبارهای عمرانی و جاری استان از ابتدای سال جاری تا كنون نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

**طرح آمایش سرزمین ایلام تا آخر مردادماه تكمیل می شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام اظهار داشت: مطالعات طرح آمایش سرزمین این استان تا آخر مردادماه جاری تكمیل شده و برای تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح می گردد.
قیصوری تصریح كرد: با مشاور اجرای طرح قرارداد 2 ساله برای تكمیل مطالعات آمایش سرزمین منعقد شده بود اما با رایزنی های انجام شده در مدت یك سال تمام می شود.
وی خاطرنشان كرد: مطالعات آمایش سرزمین ایلام بر مبنای آمار سرشماری سال 95 انجام می گردد و بعد از تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه برای تصویب نهایی به شورای عالی آمایش سرزمین ارسال می گردد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، سند آمایش سرزمین به معنای سند و نقشه راهی برای بهره برداری بهینه از امكانات در جهت بهبود وضعیت مادی و معنوی و در قلمرو جغرافیایی خاص است، در این طرح مزیت های فضای طبیعی، اجتماعی و اقتصادی، ساماندهی و نظام بخشی می گردد.
مطالعات آمایش سرزمین استان ایلام از سال های قبل شروع شده اما تا كنون تكمیل نهایی نشده است.
استان ایلام با 10 شهرستان و مساحت 2 میلیون هكتار، 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد.
6032/6034


1397/05/23
13:01:16
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: توسعه , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است