واكسن تراریخته برای تغییر رفتار و بی بند و بار كردن انسان ها وجود ندارد

واكسن تراریخته برای تغییر رفتار و بی بند و بار كردن انسان ها وجود ندارد ثبت آسان: ایسنا نوشت: رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران، ادعاهایی همچون ؛كشف واكسن تراریخته برای تغییر رفتار و بی بند و بار كردن انسان ها؛ را غیرعلمی خواند و اظهار داشت: چیزی به اسم ژن ؛سستی ایمان؛ در علم ژنتیك وجود ندارد و تنها مدرك این ادعای گزاف كلیپ چهار دقیقه ای از یك جلسه محرمانه مربوط به پنتاگون بوده كه به بیرون درز كرده است.



بهروز قره یاضی امروز در كارگاه و نشست مسائل ایمنی زیستی در رابطه با موجودات تغییر یافته ژنتیكی در دانشگاه تبریز با رفع ابهام در مورد مهندسی ژنتیك و محصولات تراریخته، اظهار نمود: ادعاهای زیادی در مورد عوارض جانبی مصرف محصولات تغییر ژنتیك یافته همچون سرطان زا بودن این مواد عنوان شد كه برخی رسانه ها هم در این میان به این آتش دامن زدند، بعضی رسانه ها هستند كه مشتری چنین مطالب غیر علمی بوده و قلم خویش را می فروشند و با تیترهایی همچون "مهندسی ژنتیك دخالت در كار خدا"، "گاوها شبیه هیولا می شوند" و "آسیب به سیستم ایمنی، تیموس و طحال" مردم را نگران می كنند.
وی با اشاره به برخی شایعات در مورد عوارض جانبی مصرف محصولات تراریخته، بیان كرد: بعضی ها گفتند با خوردن محصولات تراریخته دم در می آورید.
وی در ادامه با اشاره به برخی شایعات در این خصوص افزود: هیچ بیماری ای در دنیا وجود ندارد كه به محصولات تراریخته نسبت داده نشده باشد، اما باید دید آیا هیچ سند علمی در این خصوص وجود دارد؟
قره یاضی تاكید كرد: مخالفان تولید ملی محصولات تراریخته به مقاله ای به نوشته "سرالینی" استناد می كنند، اما این مقاله امروزه از جانب مجامع علمی نقض شده است و اعتبار و صلاحیت علمی برای استناد ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مخالفت برخی با دستیابی به فناوری هسته ای در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان كرد: امروزه هم افرادی همچون مخالفان با دستیابی به فناوری هسته ای با تولید ملی محصولات تراریخته در كشور مخالف هستند كه نتیجه آن وارد كردن سالانه پنج میلیارد دلاری محصول تراریخته است.
رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران، در انتها با اشاره به اینكه امروزه ۱۹۰ میلیون هكتار محصول تراریخته جهان زیر سطح كشت است، تصریح كرد: صلح سبز بعنوان یكی از مخالفان و مدعیان، سالانه دو میلیارد دلار در سال به كشوری مثل هندوستان تزریق می كند تا از كشت محصولات تراریخته جلوگیری كند.


5656
5656

1397/07/05
18:46:22
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: تولید , رئیس , سند , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است