وزیر راه و شهرسازی:

400 هزار خانوار در صندوق پس انداز مسكن عضو شدند

400 هزار خانوار در صندوق پس انداز مسكن عضو شدند ثبت آسان: مشهد - وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تابحال 400 هزار خانوار در صندوق پس انداز مسكن عضو شده اند كه نشان استقبال مردم از این تسهیلات است.


عباس آخوندی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح 16 پروژه بازآفرینی در حاشیه شهر مشهد در جمع خبرنگاران اضافه كرد: برای خانه اولی ها و ساكنین بافت های فرسوده تسهیلات مناسبی با كارمزد اندك از جانب دولت در نظر گرفته شده و در شهری مانند مشهد هر زوج می تواند با تسهیلات یك میلیارد و 200 میلیون ریالی خانه دار شود.
وی تصریح كرد: در حاشیه شهرها جمعیت بسیار زندگی می كنند كه نیازمند فضاهای آموزشی، ورزشی، بهداشتی و زیرساخت های شهری اعم از سیستم فاضلاب، بوستان و فضاسازی شهری هستند.
آخوندی اظهار داشت: در حاشیه شهر مشهد 96 هزار دانش آموز حضور دارند كه برای هر دانش آموز 2 مترمربع فضای آموزشی نیاز است.
وی اضافه كرد: به جای رها كردن حاشیه شهر یا خانه سازی در آنها باید كیفیت زندگی در این محلات را ارتقا دهیم چونكه مردم از این منطقه جابه جا نمی شوند و در همین مناطق به زندگی خود ادامه می دهند.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: مهمترین پروژه های این وزارتخانه در حاشیه شهرهای بزرگ مربوط به ارتقای كیفیت زندگی است.
وی اظهار داشت: امسال علاوه بر پروژه های زیرساختی مانند روشنایی معابر، دفع آبهای سطحی، سیستم فاضلاب، هشت پروژه آموزشی و سه پروژه بهداشتی در حاشیه شهر مشهد در دستور كار قرار گرفت كه تابحال سه پروژه آموزشی و سه پروژه بهداشتی به بهره برداری رسیده و باقی آنها در حال ساخت است.
وی اضافه كرد: در مجموع 2 هزار و 600 میلیارد ریال برای پروژه های بازآفرینی شهری امسال در نظر گرفته شده كه توسط استانداری ها مدیریت می گردد و دستگاه های اجرایی دیگر برای اجرای پروژه های بازآفرینی اعتبار جداگانه اختصاص خواهند داد.
آخوندی تصریح كرد: زمانی كه پروژه های بازآفرینی در مناطق حاشیه شهر به اجرا درمی آید با احتساب بودجه های دیگر دستگاه های اجرایی بیشتر از 10 هزار میلیارد ریال در پروژه ها هزینه می گردد.
وی اظهار داشت: نیازی به ورود مستقیم دولت برای خانه سازی در مناطق ضعیف و فرسوده شهر نیست بلكه همین كه خدمات زیربنایی در این مناطق عرضه شود و كیفیت زندگی در آنها ارتقا پیدا كند، مردم خود برای خانه سازی وارد عمل می شوند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: بخش مسكن تابعی از اقتصاد كلان است و هیچ كس نمی تواند سرنوشت این بخش را از اقتصاد كلان جدا كند.
آخوندی تصریح كرد: اقتصاد كلان به تدریج در حال ثبات است و زمانی كه التهاب در بازار ارز و سكه فروكش كند، همه بخشها از آن تاثیر می گیرند.
در این مراسم 16 پروژه بازآفرینی با هزینه بیشتر از 216 میلیارد ریال در سكونتگاه های غیررسمی مشهد به بهره برداری رسید.
7489 / 6053


1397/07/19
14:02:58
5.0 / 5
4347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است