حجم آبدهی چشمه های مازندران 50 درصد كاهش پیدا كرد

حجم آبدهی چشمه های مازندران 50 درصد كاهش پیدا كرد ثبت آسان: ساری - مدیر عامل شركت آب و فاضلاب روستایی مازندران اظهار داشت: میزان آبدهی چشمه های استان از سه لیتر به یك و نیم لیتر در ثانیه كاهش یافته است.


مجید عبداللهی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این میزان كاهش حجم آب بیشتر از یك هزار و 200 چشمه مازندران در طول هشت سال اخیر رخ داده است.
وی همینطور از چاهها بعنوان بخش دیگری از منابع تامین كننده آب مورد نیاز روستاهای مازندران نام برد و افزود: در این مدت میزان آبدهی این منابع هم از 12 لیتر به هشت لیتر كاهش پیدا كرد.
به گفته مدیر عامل شركت آب و فاضلاب روستایی مازندران آب مورد نیاز مشتركان روستایی استان از بیشتر از 300 حلقه چاه در روستاهای مازندران تامین می گردد.
وی علاوه بر خشكسالی و هم افزایش جمعیت، پرمصرف بودن روستاییان مازندران را یكی از علل كاهش حجم آب چاهها و چشمه های این استان ذكر كرد و افزود: استاندارد مصرف آب هر روستایی در كشور 150 لیتر در شبانه روز است كه این رقم در مازندران بیشتر از 250 لیتر می باشد.
عبداللهی تصریح كرد: هرچند شركت آب و فاضلاب روستایی مكلف به تامین آب مورد نیاز روستاییان است اما صرفه جویی می تواند كمك به حل مشكلات كمبودها در این زمینه باشد.
وی اظهار داشت: با عنایت به كاهش حجم آبدهی منابع آب روستاهای مازندران، شركت آب و فاضلاب روستایی استان بدنبال یافتن منابع آبی جدید است.
بنا به اعلام این شركت، تعداد مشتركان آب روستایی مازندران 420 هزار مشترك است.
استان مازندران بنابر اخرین امارها 3میلیون و 285هزار نفر جمعیت دارد كه حدود 47 درصد ان در روستاها زندگی می كنند.
/1899 /2096


1397/07/22
19:40:48
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است