شركت سامسونگ یكی از ثروتمندان دنیاست

شركت سامسونگ یكی از ثروتمندان دنیاست ثبت آسان: رئیس هیئت مدیره مجموعه سامسونگ آقای «لی كان هی» كه به همراه پسرش در مقام اول و دوم لیست ثروتمندترین افراد كره جنوبی می باشند، در سه ماه گذشته با رشد 23 پله ای در شاخص ثروت جهانی، حالا رتبه 45 فهرست ثروتمندترین افراد دنیا را به خود اختصاص داده اند.


بر اساس گزارشات موجود، ارزش كل دارایی های آقای لی برابر 18.5 میلیارد دلار بوده كه رشد 4.4 میلیارد دلاری را در هفت ماه اخیر نشان می دهد. طبق همین گزارشات، مهمترین عامل افزایش ثروت رئیس سامسونگ، ثبت بالاترین سود ناخالص شركت تا به امروز بوده كه موجب افزایش 32.8 درصدی ارزش سهام كمپانی كره ای شده است.
 
قیمت هر سهم از سامسونگ الكترونیكس در پایان ساعت كاری بازار بورس روز جمعه معادل 2070 دلار به ثبت رسیده كه ارزش كل سهام شركت را به 217 میلیارد دلار افزایش داده است. گفتنی است كمپانی مذكور سال گذشته سود عملیاتی 7 میلیارد دلاری را برای امسال پیش بینی كرده بود كه حالا با تغییرات جدید، كسب سود 12 میلیارد دلاری را دور از انتظار نمی بیند.
 
جالب است بدانید كه دلیل اصلی افزایش درآمد سامسونگ، سرمایه گذاری در صنعت نیم رسانا ها بوده كه خصوصاً با تغییر رویه شركت پس از مسائل مربوط به گلكسی نوت 7، قوت بیشتری گرفته است.
 
لازم به ذكر است كه آقای لی به تنهایی سهامی به ارزش 12.6 میلیارد دلار از كمپانی را در اختیار دارد كه در كنار دارایی های قابل توجه وی در صنعت بیمه عمر و شركت ساخت و تجارت سامسونگ، منابع اصلی درآمد ثروتمندترین شهروند كره جنوبی را تشكیل می دهند.
 
البته همان طور كه می دانید بیل گیتس بنیان گذار مایكروسافت (با درآمد 89.4 میلیارد دلاری) همچنان لقب ثروتمندترین انسان دنیا را به دوش می كشد و «جف بزوس» مدیر عامل آمازون نیز پس از او (با درآمد 83.9 میلیارد دلاری) در رتبه دوم رار دارد.
 
در نهایت گفتنی است آقای لی به همراه فرزند خود «لی جائه یونگ» (كه او نیز با ارتقاء 40 پله ای در رتبه 199 فهرست جهانی قرار دارد)، در مجموع درآمدی معادل 17 تا 20 درصد تولید ناخالص ملی كره جنوبی را در سال رقم می زنند.
1396/04/20
15:43:55
5.0 / 5
5483
تگهای خبر: شركت , مدیرعامل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است