ترمینال جدید ریلی نفتی در بندر شهید رجایی افتتاح شد

ترمینال جدید ریلی نفتی در بندر شهید رجایی افتتاح شد ثبت آسان: بندرعباس- مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: در جهت توسعه حمل ریلی فرآورده های نفتی و گسترش زیرساخت های ؛ریل-بندر؛ ترمینال جدید ریلی نفتی در بندر شهید رجایی افتتاح شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، اله مراد عفیفی پور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: با شروع به كار آزمایشی این ترمینال ریلی، اولین محموله نفت كوره تولیدی پالایشگاه اصفهان در قالب 17 واگن مخزن دار با حجم 950 تن امروز وارد بندر شهید رجایی شد كه این فرآورده در عملیات بانكرینگ و سوخت رسانی به كشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
وی بیان داشت: با تولید این زیرساخت ریلی به صورت همزمان می توان 44 واگن مخزن دار را با نرخ تخلیه حدود 350 متر مكعب در ساعت تخلیه كرد.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: هم چنین 2 دستگاه دیگ بخار نصب شده بر روی واگن امكان گرم كردن فرآورده ها را هم فراهم می سازد.
عفیفی پور افزود: زیرساخت ریلی این پایانه پیشتر بعنوان پاركینگ واگن ها استفاده می شد كه هم اكنون این تاسیسات از توان تخلیه ماهانه 222 هزار متر مكعب و سالانه حدود 2 میلیون و 664 هزار متر مكعب نفت كوره برخوردار می باشد كه بخش عمده ای از فعالیت های بانكرینگ در بندرخلیج فارس را دربرمی گیرد.
این مسوول بیان داشت: فرآورده های تخلیه شده با استفاده از سیستم های پمپاژ نصب شده در ترمینال ریلی نفتی و با استفاده از شبكه خطوط لوله بندر خلیج فارس امكان تخلیه واگن به تمامی مخازن متصل به این شبكه را فراهم نموده است.
عفیفی پور تصریح كرد: از این پس 5 پالایشگاه بزرگ كشور شامل اصفهان، تهران، تبریز، اراك و كرمانشاه كه به خط ریل وصل هستند، مستقیم به بندر شهیدرجایی دسترسی دارند و این یك مزیت بزرگ به حساب می آید.
به گفته وی، تولید ترافیك در راه درب ورودی، كاهش ایمنی مسیر تردد، مشكلات تخلیه كامیونی به مخازن و كندی عملیات تخلیه همچون عوامل محدودیت آفرینی بود كه با تولید ترمینال ریلی نفتی جدید مرتفع می گردد.
9887 /6048


1397/08/14
12:56:51
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: بانك , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است