25 هزار هكتار از مراتع پاكدشت زیرپوشش طرح مدیریت چرا رفت

25 هزار هكتار از مراتع پاكدشت زیرپوشش طرح مدیریت چرا رفت ثبت آسان: تهران- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاكدشت اظهار داشت: 25 هزار هكتار از مراتع این شهرستان زیر پوشش مدیریت چرا قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اصغر سپه وند در این باره تصریح كرد: به منظور برقراری تعادل بین ظرفیت مرتع و چرای دام باید مدیریت مطلوبی اعمال و دام ورودی به مرتع كنترل شود كه با اجرای این پروژه به گیاه فرصت تجدید حیات و رشد كافی داده می شود كه در این صورت مراتع حفظ شده و شاهد پوشش گیاهی مناسب از لحاظ كمی و كیفی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینكه مراتع علاوه بر دارا بودن نقش ارزشمند اكولوژیكی، اهمیت بسزائی در اقتصاد و معیشت بهره برداران بخصوص عشایر ایفا می كند اضافه كرد: مراتع شهرستان پاكدشت به صورت میانبند و در راه ایلراه های قشلاقی قرار دارد كه هر ساله میزبان عشایری از شهرستان های ورامین، پیشوا و ری است.
به گفته سپه وند، در جهت حفظ، نگهداری و پایداری این مراتع پروژه كنترل دام و كوچ عشایر با اعمال اقداماتی همچون تشكیل تیم های حفاظتی این مراتع و مبادی ورودی ایلراه ها را تحت نظارت و پایش دارند.
وی تصریح كرد: با عنایت به موقعیت استراتژیكی این مراتع و وجود چند ایلراه عشایر در مناطق توچال، حمامك و پاچالك و دو گوش و كولیك تأمین اعتبارات مناسب برای اجرای هر چه بهتر پروژه مدیریت چرا ضروری می باشد.
شهرستان پاكدشت با داشتن حدود 25 هزار هكتار مرتع هر ساله میزبان عشایری است كه بعد از گذران فصل چرای دام در مراتع ییلاقی و برای عزیمت به مراتع قشلاقی مدتی در مراتع میانبند این شهرستان اطراق كرده و در این مراتع دام های خویش را تعلیف می كنند.
تهرام/7243//1348


1397/08/15
14:48:28
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , پروژه , سرپرست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است