585 مصوبه برای رفع موانع تولید استان تهران اجرایی شده است

585 مصوبه برای رفع موانع تولید استان تهران اجرایی شده است ثبت آسان: تهران ـ ایرناـ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به اینكه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تابحال 782 مصوبه داشته است اضافه كرد: 585 مصوبه تابحال اجرایی شده و 197 مصوبه در دست پیگیری است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، یدالله صادقی روز یكشنبه در حاشیه جلسه كارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بر مبنای بررسی های به عمل آمده از مجموع 782 مصوبه، 141 مصوبه مربوط به امور مالیاتی، 163 مصوبه مربوط به امور تامین اجتماعی، 351 مصوبه به امور بانكی و 127 مصوبه سایر موارد دیگر است.
وی افزود: در6 ماه اول سالجاری 15 نشست به ریاست استاندار تهران و 105 نشست به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برای رفع مشكلات تولید كنندگان با حضور آنان برگزار شده است.
صادقی اظهار داشت: در نشست امروز هم مشكلات 8 واحد تولیدی در بخش تولید قطعات خودرو، پوشاك و صنایع غذایی مطرح و تصمیماتی با نظر استاندار برای رفع مشكلات واحدها در بخش های بانكی، بیمه ای و مالیاتی گرفته شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران خاطرنشان كرد: خیلی از مشكلات تولید كنندگان كه در كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بررسی می گردد عموما ناشی از عوامل خارج از كنترل همچون كاهش ارزش پول ملی، نیاز به نقدینگی، تغییر مقررات واردات و صادرات و مشكلات ناشی از تحریم ها است.
وی اظهار داشت: یكی از مباحث مهم كه باعث تولید اشكال در عملكرد واحدهای تولیدی شده است مبحث مالیات بر ارزش افزوده است كه بین بنگاه ها و اداره مالیات بر سر تشخیص میزان و وصول آن اختلافات جدی وجود دارد.
صادقی افزود: دولت برای رفع این مشكل طرح را به مجلس عرضه كرده است كه در قالب آن طرح دریافت مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شده و نظر بخش خصوصی هم در این زمینه جلب می گردد.
وی اظهار داشت: میزان و نحوه وصول مالیات بر درآمد و مالیات بر عملكرد مشكل دیگر واحدهای تولید كننده با اداره مالیات است كه در شرایط نوسان اقتصادی و چرخش های مالی كند و كاهش درآمد ناشی از آن، این واحدها نیازمند تعدیل میزان درصد مالیات هستند.
صادقی اظهار داشت: دولت تصمیم گرفت كه در این شرایط اقتصادی ناپایدار درصد مالیات در نظر گرفته شده برای واحدهای تولیدی از 25 به 20 كاهش پیدا كند.
تهرام/6139 / 1539 /


1397/08/20
14:45:42
5.0 / 5
4296
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , بانك , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است