238 میلیارد ریال به بازنشستگان آذربایجان غربی پرداخت میگردد

238 میلیارد ریال به بازنشستگان آذربایجان غربی پرداخت میگردد ثبت آسان: رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی اظهار داشت: پاداش بازنشستگان 2 پارسال 18 دستگاه اجرایی این استان 238 میلیارد ریال است كه بزودی پرداخت میگردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا ناصر حضرتی روز پنجشنبه در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان، اضافه كرد: 169 میلیارد ریال از این مبلغ برای پرداخت پاداش اختتام خدمت421 نفر از كارمندان دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی كه پارسال بازنشسته شدند، اختصاص دارد.
وی افزود: 69 میلیارد ریال باز پاداش مانده مرخصی 278 نفر از بازنشستگان سال 1395 است كه همراه با پاداش پارسال پرداخت میگردد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه 170 میلیارد ریال برای طرح های اشتغال آذربایجان غربی تخصیص یافته است، بیان كرد: این اعتبار در بخش های كارورزی، كارآفرینی، مهارت آموزی و طرح یارانه دستمزد هزینه میگردد.

** یكهزار پست سازمانی جهادكشاورزی خالی است
رییس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان غربی باز در این نشست اظهار داشت: 2 هزار و 560 پست سازمانی در جهاد كشاورزی این استان وجود دارد كه یكهزار پست آن خالی است.
اسمعیل كریم زاده افزود: هم اكنون مجوز بكارگیری 126 نفر به صورت قرارداد كار معین ستاندن شده است ولی به خاطر تامین نشدن بودجه استانی هنوز امكان جذب وجود ندارد.
وی بیان كرد: اگر اعتبارات لازم در اختیار سازمان جهاد كشاورزی قرار گیرد می توان این افراد را وارد بدنه سازمان جهاد كشاورزی كرد.

** 8700 بازمانده از تحصیل در آذربایجان غرببی شناسایی شده است
مدیركل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینكه هشت هزار و 700 نفر بازمانده از تحصیل در این استان شناسایی شده است، اظهار داشت: این افراد در رده سنی 6 تا 16 سال قرار دارند.
ابراهیم محمدی با اشاره به اینكه بیشترین بازماندگان از تحصیل از شهرستان چالدران هستند، افزود: 2 هزار نفر از بازماندگان از تحصیل در مقطع ابتدایی قرار دارند.
به گفته وی علت اصلی بازماندگی از تحصیل در آذربایجان غربی فقر فرهنگی و محرومیت استان است.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی باز با اشاره به نیاز بعضی از مناطق محروم استان به راه اندازی كتابخانه های جدید، اظهار داشت: توسعه كتابخانه به توسعه فرهنگی و بهبود وضعیت جامعه منجر میگردد.
حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: توسعه فضای آموزشی همچون كتابخانه در كنار كانون های پرورشی و فكری كودكان زمینه ترویج فرهنگ مطالعه را در میان جوانان و نوجوانان فراهم می آورد.
عین الله شریف پور، نماینده مردم ماكو، شوط، پلدشت و چالدران هم در این نشست اظهار داشت: ارتقای وضعیت جاده های استان و رسیدگی به وضعیت شهرك صنعتی برخی شهرستان ها همچون چالدران در اولویت مسئولان استانی باشد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا پرداخت پاداش اختتام خدمت بازنشستگان سال 1395 و 1396، توزیع اعتبارات عمرانی و بررسی مصوبه های كارگروه امور زیربنایی استان همچون مصوبات این جلسه بود.
9918/3072


1397/09/08
20:38:51
5.0 / 5
4879
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است