تولیدات كشاورزی گلستان به مرز پنج میلیون تن رسید

تولیدات كشاورزی گلستان به مرز پنج میلیون تن رسید ثبت آسان: رییس سازمان جهادكشاورزی گلستان اظهار داشت كه تولیدات سالانه حوزه كشاورزی، باغی، دامی، طیور و شیلات استان به چهار میلیون و 950 هزار تن رسیده است.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این سازمان، مختار مهاجر در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی بذر، كود سم و نهاده های كشاورزی استان در گرگان گفت: بیشتر از 85 درصد محصولات تولیدی بخش كشاورزی استان با بهره مندی از نهاده ها و ماشین آلات تولید داخلی محقق شده است.
به گفته وی، همین طور دانش و تجربه كارشناسان بخش آب و خاك، دانشگاه ها و مراكز پژوهشی دولتی و خصوصی حوزه كشاورزی در كشور سبب شده تا نیاز به واردات محصولات كشاورزی به پایین ترین میزان برسد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا استان مرزی و شمالی گلستان یكی از قطب های كشاورزی كشور با فعالیت 240 هزار خانواربه شمار می رود، سالانه بیشتر از 92 نوع گیاه زراعی و باغی در این خطه تولید میگردد كه بیشترین آن با افزون بر یك میلیون تن به گندم با كیفیت اختصاص دارد.
گندم، دانه های روغنی همچون كلزا، سویا، آفتابگردان، پنبه، همین طور توتون، پیله تر ابریشم و زیتون همچون محصولات شاخص گلستان و دارای رتبه در كشور است.
با این ظرفیت برای توسعه فعالیت كشاورزی در گلستان و استفاده از دانش كشاورزی و اهمیت دادن به تكنولوژی روز در تهیه ماشین های كشاورزی، تجهیزات و دنباله بندها، ارقام جدید بذر، خاك ورزی، مدیریت منابع آبی می توان به افزایش تولید و خودكفایی در نیاز غذایی كشور و عمل به رهنمودهای رهبری در اتكا به تولید داخلی كمك كرد.
گلستان واقع در شمال كشور با وسعت افزون بر 20 هزار كیلومتر مربع، علاوه بر667 هزار هكتار زمین كشاورزی، ظرفیت هایی همچون 30 هزار هكتار باغ، 452 هزار و 185 هكتار عرصه جنگلی، 862 هزار و 825 هكتار مرتع، افزون بر 120 كیلومتر ساحل، بیشتر از سه میلیون واحد دامی و حدود 970 واحد مرغداری دارد.
در تولید محصولات زراعی، باغی و دامی استان از حدود 33هزار دستگاه ماشین آلات كشاورزی استفاده میگردد.
پیش از این اعلام شده بود كه سالانه چهار میلیون و 700هزار تن محصول در گلستان تولید میگردد كه هم اینك افزایش افزون بر250 هزار تنی یافته است.
در این استان یك میلیون و 869 هزار نفر جمعیت در33 نقطه شهری و یكهزار و 75 روستا مستقرند كه اقتصاد آنها بخصوص در مناطق روستایی بر پایه كشاورزی و دامپروری استوار است.
پنجمین نمایشگاه تخصصی بذر، كود، سم و نهاده های كشاورزی و دومین نمایشگاه تخصصی گلخانه، ادوات باغبانی ماشین ها و صنایع وابسته از20 تا 23 آذر ماه با حضور 52 شركت از 9 استان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان واقع در كیلومتر پنج گرگان – آق قلا دایر است.
6204/1648


1397/09/21
15:05:36
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است