روستاییان بیشترین بدهی را به بانك مسكن دارند

روستاییان بیشترین بدهی را به بانك مسكن دارند ثبت آسان: مدیر امور شعب بانك مسكن كردستان اظهار داشت: روستاییان با وجود اینكه پایین ترین میزان تسهیلات بانك مسكن را دریافت كرده اند اما بیشترین بدهی را به این بانك دارند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، جلال الدین سلیمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه این بانك 20 هزار میلیارد ریال تسیهلات پرداخت كرده است، گفت: سهم تسهیلات پرداختی به جامعه روستایی از این میزان حدود 10 درصد است.
وی اضافه كرد: از كل تسهیلات پرداختی این بانك حدود یك هزار و 400 میلیارد ریال در قالب 21 هزار فقره معوق است كه 60 درصد آن مربوط به پرونده های متقاضیان شهری و 40 درصد باز پرونده های متقاضیان جامعه روستایی است.
سلیمی افزود: با این وجود نسبت معوق بانكی متقاضیان روستایی در مقابل متقاضیان شهری جای تامل دارد بطوریكه از 21 هزار پرونده، 6 هزار و 621 پرونده مربوط به جامعه روستایی و تسهیلات مسكن مهر و غیر مهر است.

** جرایم و سود تسهیلات روستایی بانك مسكن بخشیده می شود
مدیر امور شعب بانك مسكن كردستان گفت: دولت در قالب تبصره یك ماده 35 لایحه بودجه سال 95 كه اجرای آن امسال ابلاغ گردید تمام جرایم و سود تسهیلات روستایی را بخشیده است.
سلیمی اظهار داشت: در قالب این طرح متقاضیان پنج هزار و 775 فقره پرونده می توانند در صورتیكه كل تسهیلات را به صورت یكجا تا اختتام دی سال جاری تسویه كنند از مزایای تبصره یك ماده 35 لایحه بودجه سال 95 و بخشودگی بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینكه در این طرح دولت سود تسهیلات و بانك جریمه آنرا پرداخت می كند، اضافه كرد: میزان كل بدهی و تسهلات و جریمه پرونده های روستایی این بانك 530 میلیارد ریال است.
سلیمی تصریح كرد: همین طور در طرح دیگری با نام چاوش تمامی متقاضیان می توانند با پرداخت تمام بدهی خود از 2 تا 14 درصد تخفیف بهره مند شوند.

** بانك مسكن 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت كرده است
مدیر امور شعب بانك مسكن كردستا اظهار داشت: این بانك 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در سطح استان داشته كه 2 هزار میلیارد ریال آن امسال در تمام بخش ها پرداخت شده است.
سلیمی افزود: از شروع سال جاری تابحال در بخش غیر تبصره ای این بانك یك هزار و 828 تسهیلات در بخش مسكن پرداخت شده كه 387 فقره برای ساخت، 900 فقره برای خرید و 541 فقره باز برای تعمیر واحدها بوده است.

** تسهیلات 30 هزار واحد مسكن مهر در كردستان تسقیط شد
وی گفت: پرداخت تسهیلات مسكن مهر را از دیگر بخش های اعتباری این بانك اعلام نمود و اظهار داشت: در این طرح 35 هزار و 350 واحد مسكن مهر در كردستان به میزان 9 هزار میلیارد ریال تامین اعتبار شده كه تابحال 30 هزار واحد قسط بندی شده كه 5 هزار و 350 واحد در حال قسط بندی است.
سلیمی اضافه كرد: واحدهای قسط بندی نشده به سه گرو تقسیم شده اند گروه اول از پیشرفت فیزیكی 80 تا 100 درصدی برخوردار بوده و عوامل اجرایی با متقاضیان اختلاف حساب دارند و تا حالا موفق به قسط بندی نشده ایم.
وی افزود: گروه دوم واحدهای قسط بندی نشده شامل متقاضیانی هستند كه مقابل تعاونی ها اقامه دعوا كرده اند و شامل پنج هزار و 192 واحد با پیشرفت فیزیكی بین 10 تا 30 درصد است.
سلیمی تصریح كرد: گروه سوم واحدهای قسط بندی نشده را شال متقاضیانی اعلام نمود كه برای قسط بندی بازگشت نكرده و با عنایت به اینكه مسكن مهر تفاهم نامه ای 20 ساله بوده درانتها قرارداد اقساط مسكن مهر تبدیل به اقساط آزاد میگردد.

** بانك مسكن سهم 26 درصدی از بهسازی مساكن روستایی دارد
مدیر امور شعب بانك مسكن كردستان اضافه كرد: تابحال در كل در استان 47 هزار واحد روستایی بازسازی شده كه از این میزان 12 هزار واحد شامل 26 درصد با استفاده از تسهیلات بانك مسكن انجام شده است.
وی اشاره كرد: امسال باز 550 واحد مسكونی روستایی با 137 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از طرف بنیاد مسكن به این بانك برای دریافت تسهیلات معرفی شده كه 118 مورد آن پرداخت شده است.

** 124 فقره قرار داد احیای بافت فرسوده در كردستان تشكیل شد
وی اظهار داشت: تسهیلات بافت فرسوده شهری از دیگر بخش های تسهیلاتی در حوزه مسكن می باشد كه كردستان از این محل 300 واحد سهمیه داشته كه تابحال 192 مورد از طرف شهرداری ها به بانك معرفی و 124 فقره از این تعداد منجر به عقد قرار داد شده است.
مدیر امور شعب بانك مسكن كردستان گفت: در بخش عقد قرارداد شده شهرستان سنندج 41 فقره، سقز با 34 فقره، بیجار با 20 فقره و قروه با 17 فقره در رتبه های اول تا چهارم قرار دارند و در شهرستان های مریوان و بانه باز همچنان صفر است.
سلیمی اضافه كرد: پرداخت تسهیلات حوادث غیر مترقبه به مناطق زلزله كردستان در سه فاز احداثی، تعمیراتی و معیشتی بوده به میزان 357 میلیارد و 300 میلیون ریال بر عهده بانك مسكن كردستان گذاشته كه تابحال حوزه احداثی 57 واحد شهری و 157 واحد روستایی معرفی شده كه در حوزه روستایی تمام واحد منجر به قرارداد شده اما در بخش شهری به سبب كارشكنی شهرداری ها اقدامی صورت نگرفته است.
وی افزود: سهمیه استان از تعمیراتی 400 واحد بود كه تماما پرداخت شده و در بخش معیشتی باز 234 پرونده تشكیل شده است كه در شرف پرداخت است.
سلیمی اضافه كرد: همین طور در این مدت 697 زوج كردستانی در سایت بانك مسكن برای دریافت تسهیلات ثبت نام كرده اند كه از این محل 461 میلیارد ریال تابحال جذب نماییم شده و فقط 135 پرونده در حال اجرا می باشد.
وی تصریح كرد: همین طور تابحال 80 درصد از 59 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی مربوط به وزارت كار، سازمان های بهزیستی، كمیته امداد امام خمینی (ره) و ایثارگران كه در قالب 339 فقره پرونده به بانك معرفی شده بودند، پرداخت شده است.
بانك مسكن در استان كردستان دارای 24 شعبه است كه 10 مورد از این شعبات در شهر سنندج و 14 مورد باز در سایر شهرستان ها خدمات رسانی می كنند.
3034/9102


1397/09/22
13:36:46
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است