پیگیری ها برای افزایش حقوق 600 هزار تومانی كارمندان كرمانشاه

پیگیری ها برای افزایش حقوق 600 هزار تومانی كارمندان كرمانشاه ثبت آسان: مجمع نمایندگان و مدیران اجرایی استان كرمانشاه همسو و هم صدا به دنبال استفاده از مزایای ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه و افزایش حقوق 600 تا 900 هزار تومانی كارمندان كرمانشاهی هستند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، در ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه مزایایی برای مناطق جنگی كشور در نظر گرفته شده كه «رشد سالانه 10 درصدی شاخص های توسعه و افزایش حقوق 20 تا 25 درصدی كاركنان» همچون آنهاست.
این قانون ستاد كل نیروهای مسلح را موظف كرده كه محدوده مناطق عملیاتی دفاع مقدس را تعیین و اعلام نماید اما با وجود اسناد مختلف از موشك باران و بمباران 10 شهرستان استان كرمانشاه، تنها شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر، سرپل ذهاب و قصرشیرین در فهرست مناطق جنگی دوران دفاع مقدس قرار گرفته اند و خبری از شهرستان های كرمانشاه، اسلام آبادغرب، گیلانغرب و دالاهو در این لیست نیست.
این مبحث سبب انتقاد مردم كرمانشاه و اعتراض و پیگیری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی استان شده است.

** نامه مجمع نمایندگان و استاندار
مجمع نمایندگان استان بعد از دیدار یك ماه پیش با سرلشكر باقری، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح، امروز اول دی هم در نامه ای خواسته خویش را تكرار و پیگیری كرده اند.
نمایندگان خطاب به سرلشكر باقری نوشته اند: استان كرمانشاه بعنوان دروازه بان ایران اسلامی افتخار دارد كه برای پاسداری از ارزش ها و خاك میهن اسلامی 9 هزار و 800 شهید، 21 هزار و 900 جانباز، هزار و 800 آزاده، 950 بانوی شهید، هزار و 100 بانوی جانباز و 750 شهید زیر 15 سال را تقدیم كرده و هزار و 200 بار مورد بمباران و موشك باران دشمن بعثی قرار گرفته است و با وجود اینكه كرمانشاه به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب سینه ستبر ایران اسلامی است، در فهرست مناطق جنگی قرار نگرفته است.
نمایندگان افزوده اند كه «انتظار داریم اسم شهرهای كرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو در بین مناطق جنگ زده ثبت گردد و این كمترین خدمت به این استان جنگ زده و زلزله زده است.»
از سوی دیگر استاندار كرمانشاه هم از پیگیری مستمر این مورد برای قرار گرفتن نام دیگر شهرستان های جنگ زده استان در فهرست مناطق جنگی اطلاع داد و عنوان كرد: در این زمینه نامه ای تنظیم و به سازمان اداری و استخدامی كشور ارسال كرده ایم كه این كار با جدیت در حال پیگیری است.
هوشنگ بازوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: برپایه این بخشنامه به حقوق فرهنگیان و كاركنان دولتی در مناطق جنگی با مدرك كارشناس ارشد به بالا 25 درصد و با مدرك پایین تر از آن 20 درصد اضافه می گردد.
بازوند اظهار نمود: ابلاغ این افزایش حقوق در مناطق جنگی استان در حال انجام می باشد و در تلاشیم تا قبل از اجرای آن شهرستان كرمانشاه هم به این فهرست اضافه شود.

** كرمانشاه از اهواز چیزی كم ندارد
مركز استان كرمانشاه در حالی منطقه جنگی محسوب نشده كه مراكز استان های ایلام، خوزستان و بوشهر در فهرست ستاد كل نیروهای مسلح قرار گرفته اند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان كرمانشاه در این باره اظهار داشت: دشمن در جنگ تحمیلی تا مرز 45 كیلومتری شهر اهواز پیشروی كرده بود اما نفوذ آنان به استان كرمانشاه تا 32 كیلومتری مركز استان بوده و این نشان داده است كه كرمانشاه باید در فهرست مناطق جنگی قرار بگیرد.
حبیب الله وفایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: اهمیت قرار گرفتن شهرستان های جنگ زده كرمانشاه در فهرست مناطق جنگی مزایای زیادی برای استان دارد كه یكی از مهمترین آنها افزایش پرداختی ها و طبعا جذب و ماندگاری نیروهای متخصص در استان و پیشگیری از مهاجرت آنهاست.
نخستین و آخرین زخم های صدام بر پیكر كرمانشاه زده شد؛ استانی كه قبل از همه درگیر دفاع مقدس شد و برگ آخر كتاب جنگ هم آنجا ورق خورد.
اولین تیرهای دشمن بعثی سینه مردم كرمانشاه را نشانه رفت، اولین بمب ها بر سر آنان فرود آمد، هشت هزار بار صدای آژیر حمله در كرمانشاه بلند شد و یك هزار و 200 بار بمب و موشك، خانه و كاشانه مردم این خطه را زیر و زبر كرد.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت، 371 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق دارد.
7444/8066
گزارش از عبدالله الماسی


1397/10/01
15:27:45
2.2 / 5
6939
تگهای خبر: استخدام , توسعه , ثبت , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
کارمند:
پس چی شد افزایش

سرباز وطن:
باسلام درود خدمت دوستان لطفا بفرمایید این افزایش حقوق شامل پرسنل نیروهای مسلح مستقر در شهر کرمانشاه هم میشود با تشکر

مجتبی:
با سلام خواستم بدونیم شامل نیروهای مسلح در شهر اهواز می شود و کی اجرایی میشود ؟؟؟

یحیی:
قانون گذار باید برای جانبازان و ایثارگران بصورت مستقیم درجنگ بودند 25درصد درنظر گرفته میشد و برای بقیه 20درصد در زمان جنگ از هزار نفر یک لیسانس نبود

فرزاد:
کی ماده112 مناطق جنگی برای بازنشستگان ایثارگر اجرا خواهد شد خدا میداندفعلا از 5سال نصف ان گذشته است ایا 20درصد برای بازنشستگان حوقوق ثابت یا مبلغ مشخصی میباشد
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است