استاندار كرمان:

برنامه ششم مبنای فعالیت های توسعه ای شرق استان قرار گیرد

برنامه ششم مبنای فعالیت های توسعه ای شرق استان قرار گیرد ثبت آسان: استاندار كرمان اظهار داشت: با عنایت به اینكه برنامه ششم توسعه مبنای كار و در این برنامه نرخ رشد 8.6 درصدی پیش بینی شده است، برای رسیدن به اهداف این برنامه، هرچه زودتر برش شهرستان فهرج برای برنامه ششم توسعه مشخص شده و مبنای عمل قرار گیرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، محمدجواد فدائی روز یكشنبه در نشست مشترك ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید فهرج اضافه كرد: تا یك ماه آینده فعالیت های مربوط به این شهرستان در برنامه ششم توسعه مشخص میگردد و سپس آن بعنوان مبنای كار در این شهرستان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه فهرج از نظر قدمت، مردم بسیار عالی و پتانسل های موجود از شهرستان های مهم استان كرمان به حساب می آید، اظهار داشت: شاخص های توسعه در این شهرستان از متوسط استان و كشوری كمتر است و تلاش می نماییم كه هر چه سریعتر عقب ماندگی ها جبران شده و فهرج به سطح قابل قبولی از توسعه برسد.
فدائی اشاره كرد: طرح جامع گردشگری شرق استان كرمان باز تدوین شده و در بزودی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب میگردد.
وی افزود: طرح جامع گردشگری شرق كرمان سپس تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، مبنای كار در حوزه گردشگری در این منطقه خواهد بود.
امام جمعه اهل سنت فهرج باز با اشاره به اینكه تمام مسئولان برای حل مشكلات مردم پای كار هستند، اظهار داشت: لازم است با همت همه مدیران، طرح های نیمه تمام در این منطقه به اتمام برسد.
مولوی شهیكی اضافه كرد: زیرگردها برای مردم و كشاورزان در شرق استان مشكل ساز شده و لازم است اقدامات تخصصی برای حل این مشكلات صورت گیرد.
امام جمعه شهرستان فهرج باز كشاورزی و دامداری را شغل اغلب مردم در این شهرستان دانست و افزود: بعضی از قنوات این فهرج به سبب كاهش آب و یا خشك شدن نیاز به لایروبی و یا اختصاص موتور دارد تا زحمات مردم در حوزه كشاورزی از بین نرود.
حجت الاسلام خیرالله ابراهیمی اشاره كرد: هم اكنون 30 روحانی مستقر در شهرستان فهرج حضور دارند و لازم است كه به توسعه خانه های عالم توجه بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان فهرج باز در دست راه اندازی قرار دارد، افزود: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باز 2 بازدید از روند راه اندازی این بیمارستان داشته و كارهای خوبی باز برای تكمیل آن انجام شده است.
حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: فاصله طولانی بین فهرج تا بم و كرمان ضرورت تسریع در راه اندازی بیمارستان فهرج را نشان داده است تا از بروز خسارت های جانی برای بیماران در راه اعزام به مراكز درمانی جلوگیری شود.
وی بر تكمیل كارخانه آسفالت فهرج باز اصرار كرد و اظهار داشت: این كارخانه از نظر تامین قیر مورد نیاز با مشكلاتی مواجه شده است.
3029/7440


1397/10/03
18:20:08
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است