رییس مجلس جمهوری آذربایجان:

باكو به دنبال افزایش مبادلات تجاری با آذربایجان غربی است

باكو به دنبال افزایش مبادلات تجاری با آذربایجان غربی است به گزارش ثبت آسان رییس مجلس جمهوری آذربایجان اظهار داشت: این كشور به دنبال تقویت روابط و افزایش مبادلات اقتصادی با ایران بخصوص استان هایی نظیر آذربایجان غربی است.


«اكتای اسداف/oktai asadov» روز چهارشنبه در بدو ورود به ارومیه و در گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد: افزایش مبادلات تجاری و صنعتی بین آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان مهمترین هدف این سفر به حساب می آید.
وی افزود: در این سفر یك روزه با مسئولان اقتصادی آذربایجان غربی دیدارهای دوجانبه ای جهت ارتقای سطح همكاری ها در زمینه های مختلف خواهیم داشت.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، «اكتای اسداف» و هیات همراه وی بعد از ورود به ارومیه در كارخانه مارال صنعت و فاز توسعه آن حضور می یابند و از ظرفیت های این بنگاه اقتصادی بازدید می كنند.
رییس مجلس ملی جمهوری آذربایجان روز گذشته با مقامات بلندپایه ایران همچون همتای ایرانی خود و دكتر روحانی دیدار و از توسعه روابط سیاسی 2 كشور ابراز خرسندی كرد.
اگرچه توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان همواره مورد تاكید روسای جمهوری 2 كشور قرار گرفته است اما به نظر می آید این كشورهای دوست و همسایه هنوز تا رسیدن به نقطه عطف دوجانبه فاصله دارند.
طی پنج سال قبل رؤسای جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان 12 بار با یكدیگر دیدار و گفت و گو داشته اند و نتیجه آن توسعه روزافزون روابط و همكاری های فی درخلال بوده و الان روابط تهران - باكو كُند ولی با شیب ملایمی رو به بالاست.
ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه استفاده از منابع انرژی دریای خزر، تصمیم برد – برد و مهمی در خصوص فعالیت مشترك در این حوزه اتخاذ كردند كه تسریع در اجرای آن به نفع 2 كشور خواهد بود و همكاری های مشترك روابط اقتصادی كشورها را بیشتر از پیش تقویت خواهد نمود.
جمهوری آذربایجان به خاطر فرهنگ، دین، مذهب و زبان مشترك یكی از نزدیك ترین كشورها به ایران به حساب می آید و از زمان استقلال این كشور هم روابط بسیار خوبی میان 2 كشور برقرار بوده است.
2093/3072


1397/10/05
17:54:38
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , سند , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است