در گزیده اخبار سیاسی ۸ اسفند بخوانید؛

كشف پیكر ۵ شهید مفقود سوریه، بازگشت ظریف، نخستین دادگاه حسین هدایتی، انتصاب امام جمعه زاهدان و

كشف پیكر ۵ شهید مفقود سوریه، بازگشت ظریف، نخستین دادگاه حسین هدایتی، انتصاب امام جمعه زاهدان و ثبت آسان: واكنش سردار سلیمانی به استعفای ظریف، مخالفت رئیس جمهور با استعفای ظریف، انتصاب نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، كشف و شناسایی پیكرهای مطهر شهدای مفقود سوریه، حضور ظریف در مراسم استقبال از نخست وزیر ارمنستان، ترخیص ۱۵۴ كانتینر گوشت تا عرضه ۶۰ كانتینر گوشت دیگر به بازار، ۵۸۶ میلیارد تومان بدهی حسین هدایتی، ضربه وزارت اطلاعات به باند فساد اقتصادی در گمرك و… همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهارشنبه، هشتم اسفند ماه ۱۳۹۷ است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در حكمی حجت الاسلام شیخ مصطفی محامی را به نمایندگی ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان منصوب كردند.
همچنین روابط عمومی كل سپاه در اطلاعیه ای از كشف و شناسایی پیكرهای مطهر پنج تن از شهدای مفقود سوریه آگاهی داد و اعلام نمود: با تلاش های شبانه روزی و مستمر گروه تفحص نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیكرهای پاك و مطهر پنج تن از شهدای ایرانی كه حین ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت رسیده بودند، كشف و سپس انجام آزمایش های DNA هویت آنان شناسایی شد.
مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای از برخورد با باند فساد اقتصادی در گمرك آگاهی داد كه دریافت رشوه برای نقض تشریفات قانونی گمركی، اظهار غیر واقعی در تعیین ارزش كالاها و تضییع حقوق وعوراض گمركی همچون اقدامات این باند است.


حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور بطور رسمی از "نیكول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان در مجموعه تاریخی - فرهنگی سعد آباد استقبال كرد. ارتقای همكاریهای تهران – ایروان در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همچون محورهای مذاكرات دكتر روحانی و پاشینیان عنوان شده است. در این مراسم، محمد جواد ظریف پس از نامه مخالفت رئیس جمهور با استعفایش، حضور یافت.
در ادامه این دیدار ۲ سند همكاری مشترك میان ایران و ارمنستان شامل یادداشت تفاهم همكاری میان سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان و سند همكاری فیمابین شورای عالی مناطق آزاد - صنعتی و ویژه اقتصادی ایران و وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان دو سندی بود كه از طرف مقام های دو كشور به امضا رسید.
رئیس جمهور كشورمان از مواضع ارمنستان در قبال تحریمهای غیرقانونی ایران قدردانی نمود و اشاره كرد: دو دولت برای توسعه روابط همه جانبه، اراده و انگیزه كافی دارند و در جریان مذاكرات، كمیسیون همكاریهای اقتصادی دو كشور مامور شدند، همه جزئیات و موارد گفت و گو را در جلسه آتی كمیسیون كه تا تابستان تشكیل خواهد شد، تصویب كنند.
نخست وزیر ارمنستان هم با تاكید بر این كه ارتباط با ایران برای ارمنستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار نمود: دولت ارمنستان این آمادگی را دارد تا در فضای دوستانه به همكاری خود با ایران ادامه دهد.


حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با تمدید مهلت FATF به ایران اظهار داشت: رئیس جمهور ادعا كرده اند كه رهبری گفته اند با پیوستن ایران به FATF مخالفتی ندارند؛ چه اشكالی دارد ایشان كه رئیس جمهور هستند طی مكاتبه ای از رهبری بخواهند نظرشان را در موافقت با این لوایح اعلام كنند. چه كسی هست كه در مقابل رهبری مخالفت كند؟


سخنگوی وزارت كشور اظهار داشت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، ۲ اسفند ماه سال ۹۸ انجام می شود. سیدسلمان سامانی با اشاره به اینكه مقدمات و فرآیند اجرایی برگزاری انتخابات سال ۹۸ شروع شده است، اظهار نمود: برنامه های آموزشی وزارت كشور برای بخشداران، فرمانداران و سایر دست اندركاران برگزاری انتخابات شروع شده و طبق جدول زمان بندی صورت خواهد گرفت.


رئیس جمهور در نامه ای ضمن مخالفت با استعفای وزیر امور خارجه اشاره كرد: از آنجائیكه شما را به تعبیر مقام معظم رهبری "امین، غیور، شجاع و متدین" و در خط مقدم ایستادگی در مقابل فشارهای همه جانبه آمریكا می دانم، پذیرش استعفای جنابعالی را بر خلاف مصالح كشور می دانم و با آن موافقت نمی كنم."
محمد جواد ظریف هم در اولین پیامش پس از مخالفت رئیس جمهور با استعفایش از مردم و مسئولان قدردانی كرد و اظهار داشت: امیدوارم وزارت امور خارجه با همكاری و همدلی همگان و درایت، هدایت و نظارت مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری بتواند كلیه مسئولیت های خودرا در قالب قانون اساسی و قوانین كشور و سیاست های كلی با اقتدار و صلابت به انجام برساند.
واكنش سردار سلیمانی به استعفای ظریف
واعظی: دولت از حضور موثر و بانشاط «ظریف» بهره مند خواهد بود
نگرانی موگرینی برای استعفای ظریف
واكنش وزیر خارجه فرانسه به خبر استعفای ظریف
واكنش آشنا به اظهارات نتانیاهو درباره استعفای ظریف: روسیاهی به ذغال خواهد ماند
نجفی خوشرودی: از بردباری و وطن پرستی «ظریف» تشكر می كنم
فلاحت پیشه: ماندن «ظریف» موجب وحدت و انسجام بیشتر در سیاست خارجی می شود
امیرعبداللهیان: ارتباطی میان استعفای «ظریف» و سفر «اسد» به تهران وجود ندارد
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور: خواب آشفته ذوق زده ها تعبیر نشد

وقت كار است؛ سنگ اندازی ها را فراموش كن
بعد از گذشت دو روز پرماجرا و غافل گیر كننده در عرصه سیاست خارجی كشور به خاطر استعفای ظریف و بازگشت مجدد وی به این عرصه كه آن هم سپس تماس ها، رایزنی ها و دادن تضمین هایی بوده است، وقت آن رسیده كه شأن و اعتبار واقعی وزارت امور خارجه و شخص وزیر خارجه بعنوان بالاترین مقام مسئول در اجرای سیاست خارجی كشور از طرف تمامی دستگاه ها و نهادهای حاكمیتی و انتصابی كشور، به رسمیت شناخته شده و «سردار دیپلماسی» كشور باز با فراموش كردن بعضی از دلخوری ها و سنگ اندازی ها، باردیگر فعالیت خودرا برای دفاع از منافع ملی با قوت بیشتری ادامه دهد.


آنگلا مركل نخست وزیر آلمان كه به نمایندگی از اتحادیه اروپا در مذاكرات شرم الشیخ شركت كرده است، ضمن تاكید بر پایبندی اتحادیه اروپا بر توافق هسته ای، ادعاهایی مقابل ایران در خصوص داشتن «تمایلات خصومت آمیز» بیان نمود. وی قبل از درخواست از ایران برای همكاری با اتحادیه اروپا در امتداد «راه حلی سیاسی» برای بحران حقوق بشر در یمن، ایران را برای آن چه «خصومت مقابل كشورهای دیگر» خوانده شده، مورد انتقاد قرار داد.


دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس از ترخیص ۱۵۴ كانتینر گوشت دپو شده از گمرگ شهید رجایی به صورت قطعی آگاهی داد و اظهار نمود: با تدابیر اتخاذ شده ۶۰ كانتینر گوشت دیگر طی هفته آینده به بازار مصرف عرضه خواهد شد.
امروز همین طور اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۱ متهم بی نظمی در نظام اقتصادی كشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام انجام شد و نماینده دادستان در این نشست اظهار داشت: حسین هدایتی با تبانی با مدیران بانك ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانك سرمایه را خارج نموده است. در نهایت قاضی مسعودی مقام ختم این جلسه را اعلام نمود و اظهار داشت: جلسه بعدی رسیدگی به این پرونده به روز دوشنبه هفته آتی موكول می شود.
همچنین دادستان تهران از تشكیل پرونده برای مسئول اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی آگاهی داد و اظهار داشت: از همه مسئولین دولتی، بخش های خصوصی، اتحادیه ها به جد می خواهیم كه از انتشار شایعات و اخبار كذب و مطالبی كه اطلاع ندارند خودداری و جلوگیری نمایند.


آیت الله جنتی در ابتدای جلسه امروز شورای نگهبان با اشاره به برخی مسائل و مشكلات اقتصادی، توجه جدی مسئولان برای رفع مشكلات معیشتی مردم را به ویژه در آستانه سال نو خواهان شد. او همینطور اظهار داشت: دیدار بشار اسد با رهبری، بسیار موفق و شعف آفرین بود و اینكه رئیس جمهور و ملت سوریه پس از غلبه بر مشكلات گوناگون، توانستند حقانیت خودرا ثابت كنند، جای شكرگزاری دارد.
همچنین پایگاه خبری النشره لبنان با اشاره به اینكه سفر اسد به تهران در امتداد جشن گرفتن پیروزی مقاومت بر تروریسم انجام شد، نوشت كه این سفر ضربه ای دردناك به ائتلاف "آمریكایی- صهیونیستی- عربی" وارد كرد.

*گزارش ایسنا از یازدهمین روز بررسی لایحه بودجه ۹۸ در مجلس شورای اسلامی را باز می توانید اینجا بخوانید.
*همچنین می توانید گفت و گوهای اعضای كابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با خبرنگاران را اینجا دنبال كنید.1397/12/08
15:26:26
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است