رئیس سازمان زندان ها:

تعداد مشمولان بخشنامه عفو گسترده زندانیان از ۹۴۰۰۰ نفر گذشت

تعداد مشمولان بخشنامه عفو گسترده زندانیان از ۹۴۰۰۰ نفر گذشت به گزارش ثبت آسان در ادامه اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آمار زندانیان مشمول بخشنامه عفو گسترده زندانیان به ۹۴۲۶۳ رسید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر ضمن اعلام این خبر و در ارتباط با مشمولان بهره مند از این بخشنامه، اظهار داشت: از تعداد ۹۴۲۶۳نفر مشمول این بخشنامه تعداد ۵۹۰۰۹نفر آزاد و تعداد ۳۵۲۵۴ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.
وی با قدردانی از اهتمام تمامی مسئولین قضایی در دادسراها و زندان ها برای اجرای دقیق و حداكثری بخشنامه عفو گسترده اظهار داشت: عملیاتی نمودن این بخشنامه در این سطح كاری سنگین بود اما تمامی دست اندركاران به طور تمام وقت بر اجرای دقیق و حداكثری این بخشنامه اهتمام ورزیدند.
رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان كرد: علاوه بر زندانیانی كه مستقیماً مشمول بخشنامه بودند مددكاران زندان ها هم با برگزاری جلسات منعدد صلح و سازش و پیگیری های مستمر قضایی شرایط بهره مندی تعداد كثیری از زندانیان را هم فراهم آوردند تا كام خانواده های بیشتری در شب ولادت حضرت علی(ع) شیرین شود.
وی تصریح كرد: یكی از مواد این بخشنامه مربوط به آزادی محكومان به حبس تا شش ماه به شرط نداشتن شاكی خصوصی است كه در این راستا تعداد قریب به ۴۰۰۰۰پرونده در دادسرا ها كه محكومان آن در انتظار ابلاغ رای برای گذراندن دوره محكومیت در زندان ها بودند بررسی و مختومه گردید.
رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان كرد: برای اعلام آمار دقیق این بخش از آزادی ها در حال بررسی و تطیبق گزارش های رسیده از استان های سراسر كشور هستیم.
ایشان در ادامه با اشاره به جزئیات آمار مربوط به اجرای بخشنامه عفو گسترده اظهار داشت: ۵ استان تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و كرمان به ترتیب پنج استان اول كشور هستند كه بیشترین تعداد محكومین مشمول عفو را تا كنون در اختیار دارند.
جهانگیر در مورد بیشترین درصد آزادی در هر استان نسبت به تعداد محكومان همان استان هم اظهار داشت: بر مبنای آخرین گزارش ها به ترتیب استان های سمنان، خراسان شمالی، قزوین، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی بالاترین درصد مشمولین عفو نسبت به محكومین كل استان را دارند.
وی تعداد زندانیان اتباع بیگانه كه مشمول این عفو گسترده و رافت اسلامی قرار گرفته اند را تعداد ۱۲۶۵ نفر اعلام نمود و افزود از این تعداد ۱۲۲۸ نفر مرد و ۳۷ نفر زن هستند
رئیس سازمان زندان ها در مورد زنان زندانی مشمول این بخشنامه هم اظهار داشت: تا كنون تعداد ۲۶۳۱ نفر از زنان زندانی مشمول این بخشنامه شدند.
او همینطور تصریح كرد: گروه سنی ۳۳ تا ۳۹ سال و ۲۶ تا ۳۲ سال به ترتیب بیشترین تعداد زندانیان بهره مند از بخشنامه عفو گسترده هستند.
جهانگیر در ادامه تصریح كرد: كاهش جمعیت كیفری یكی از راهكارهای موثر در كاهش صدمه های اجتماعی بخصوص در حوزه خانواده های زندانیان است و امیدوارم این فرصت پیش آمده برای زندانیان این امكان را فراهم آورد كه با كمك مسئولین اجرایی كشور و نهادهای متولی امور اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای بازگشت به زندگی سالم و آبرومندانه تلاش مضاعف نمایند.
رئیس سازمان زندان ها در انتها اضافه كرد: با عنایت به ظرفیت های موجود در بخشنامه عفو گسترده اجرای این بخشنامه كماكان ادامه دارد.1397/12/29
14:08:10
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: اقتصاد , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است