قائم مقام پژوهشكده شورای نگهبان خبر داد

امضای قرارداد همكاری با تیم اول مسابقات شبیه سازی شورای نگهبان

امضای قرارداد همكاری با تیم اول مسابقات شبیه سازی شورای نگهبان ثبت آسان: قائم مقام پژوهشكده شورای نگهبان جزئیات مراسم اختتامیه نخستین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان را تشریح نمود و از امضای قرارداد پژوهشكده شورای نگهبان با تیم برتر مسابقات شبیه سازی شورای نگهبان آگاهی داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، سید حجت الله علم الهدی درباره نخستین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان اظهار داشت: نخستین دوره این رقابت علمی به همت پژوهشكده شورای نگهبان در ابتدای سال ۱۳۹۸ اجرا شد. در این دوره ۵۶ گروه از سراسر كشور شركت كردند كه هر گروه متشكل از ۶ دانشجو زیر نظر یك استاد راهنما بود. ۱۷ گروه از شركت كنندگان را گروه های متشكل از خانم ها تشكیل می دادند.
وی ادامه داد: دانشجویان شركت كننده در این رقابت از دانشگاه های سراسر كشور همچون دانشگاه تهران، پردیس فارابی، دانشگاه شهید بهشتی، امام صادق (ع)، دانشگاه قم، علوم قضائی، الزهرا (س)، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، مدرسه عالی شهید مطهری، دانشگاه شاهد، دانشگاه آزاد آبادان، آزاد تبریز، آزاد تهران جنوب، بوعلی سینای همدان، دانشگاه كاشان، قوچان مشهد، دانشگاه نیشابور، دانشگاه سنندج، دانشگاه بندرعباس، دانشگاه رازی كرمانشاه، دانشگاه آیت الله بروجردی، آزاد تهران مركز، آزاد تهران شرق، آزاد واحد خمینی شهر، آزاد كرج، آزاد قزوین، آزاد كاشان، آزاد شهر قدس، دانشگاه شیراز، حوزه علمیه امام حسین و حوزه علمیه آیت اله مجتهدی بودند.
قائم مقام پژوهشكده شورای نگهبان با اشاره به اینكه در ابتدا یك كارگاه آموزشی برای كلیه شركت كنندگان انجام شد كه طی آن نحوه عملكرد شورای نگهبان در اداره جلسات و نظارت بر مصوبات مجلس و تفسیر قانون اساسی برای دانشجویان آموزش داده شد، اشاره كرد: بیشتر از ۳۰۰ نفر از دانشجویان و اساتید در این كارگاه نیم روزه شركت كردند. همین طور جلسه هم اندیشی اساتید راهنمای گروه ها با حضور دكتر ره پیك ریاست پژوهشكده و عضو حقوقدان شورای نگهبان انجام شد.
علم الهدی با اشاره به برگزاری رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان در دو مرحله اظهار داشت: در مرحله اول كه در ایام ۲۹ و ۳۰ فروردین انجام شد ۵۶ گروه شركت كننده در رقابت ها در دو روز با یكدیگر به رقابت پرداختند.
وی افزود: برای هر یك از تیم های شركت كننده بازه ی زمانی ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه تعیین شده بود. در ابتدای رقابت به هر تیم دو مصوبه و یك استفساریه فرضی نمایش شد و تیم ها سپس انجام ترتیبات شكلی تشكیل شورای نگهبان همانند انتخاب دبیر، قائم مقام دبیر و سخنگو در حضور هیئت داوران به بحث و بررسی درباب مصوبه و استفساریه پرداخته و در نهایت نظر مكتوب خودرا به هیئت داوران نمایش كردند.
قائم مقام پژوهشكده شورای نگهبان گفت: سپس اتمام رقابت دور اول، ۲۰ تیم برتر به دور دوم رقابت راه یافتند. این مرحله باز در ایام ۵ و ۶ اردیبهشت اجرا شد. در این مرحله باز تیم های شركت كننده در بازه ی زمانی یك ساعت و ۴۵ دقیقه به رقابت با یكدیگر پرداختند با این تفاوت كه در این مرحله صرفاً یك مصوبه و یك استفساریه را بررسی كردند كه از لحاظ حقوقی دارای ایرادات دقیق تر و پیچیده تری بود. سپس آن یكی از اعضای گروه كه از طرف سایر اعضا بعنوان سخنگوی شورا انتخاب شده بود، با حضور در نشست خبری شبیه سازی شده، به سوالات هیأت داوران پاسخ داده و به تبیین نظرات شورا می پرداخت.
علم الهدی تصریح كرد: برای داوری این رقابت ها باز حقوقدانان شورای نگهبان و باز اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر كشور حضور داشتند كه می توان به اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه علوم قضائی، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه قم اشاره نمود.
وی درباره مراسم اختتامیه این دوره از رقابت ها اعلام نمود: با اتمام مراحل مسابقات، برگزیدگان رقابت شبیه سازی شورای نگهبان برمبنای نظر هیأت داوران انتخاب شده و در مراسمی با حضور اعضای حقوقدان شورای نگهبان و سخنرانی دكتر كدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان و دكتر ره پیك عضو شورای نگهبان و رئیس پژوهشكده شورای نگهبان از آنها تجلیل خواهد شد.
قائم مقام پژوهشكده شورای نگهبان اضافه كرد: در این مراسم رتبه اول این رقابت علاوه بر دریافت جایزه ۳۵ میلیون ریالی، بعنوان همكار پژوهشكده شورای نگهبان شناخته شده و با ایشان قرارداد همكاری امضا خواهد شد و گروه های دوم و سوم به ترتیب ۲۸ و ۲۱ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت خواهند كرد.
علم الهدی اشاره كرد: این برای نخستین بار است كه یك نهاد حاكمیتی در كشورمان مبادرت به شبیه سازی خود كرده و در این زمینه رقابت علمی برگزار می نماید. شورای نگهبان در این زمینه پیشگام شده و امید است سایر نهادهای حاكمیتی باز برای آموزش نحوه عملكرد خود چنین اقدام مشابهی را انجام دهند.1398/02/08
22:13:33
5.0 / 5
5204
تگهای خبر: اداره , رئیس , شركت , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است