سرپرست دادسرای ویژه فضای مشهد:

قیمت گذاری گزاف در نرم افزارهای تبلیغاتی می تواند مصداق افساد فی الارض باشد

قیمت گذاری گزاف در نرم افزارهای تبلیغاتی می تواند مصداق افساد فی الارض باشد به گزارش ثبت آسان سرپرست دادسرای ویژه فضای مجازی مركز استان خراسان رضوی اظهار داشت: قیمت گذاری های گزاف در نرم افزارهای تبلیغاتی همچون شیپور و... می تواند مصداق اختلال در نظام اقتصادی و حتی افساد فی الارض باشد.


قاضی مهدی حقدادی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: امروزه اینترنت و فضای مجازی در تمامی شئونات و زوایای زندگی حضور تعیین كننده داشته و در تمامی تصمیم گیری های فردی اجتماعی تأثیرگذار واقع می شود.
متأسفانه افراد فرصت طلب و سودجو با سوءاستفاده از بسترهای به وجود آمده در فضای مجازی كه دارای خصوصیت و خصوصیت سرعت تبادل اطلاعات، گستردگی و فراوانی جمعیت است مبادرت به تعیین قیمت های نامتعارف و غیرمعقول در بازار زمین و مسكن، خودرو، لوازم خانگی و سایر كالاها می نمایند و گاهی این اقدامات توسط افراد حرفه ای و با كار تیمی و سازمان یافتگی همراه می باشد.

وی ادامه داد: با این تفاسیر بایستی اتحادیه ها، كارشناسان و اصناف مختلف هوشیار باشند و به محض رؤیت این چنین اقداماتی مخصوصاً در نرم افزارهای تبلیغاتی دیوار شیپور و غیره فوراً مراتب را به دستگاه قضائی گزارش نمایند.

قاضی حقدادی با اشاره به اینكه این اقدامات مستقیماً اقتصاد جامعه را مورد هدف قرار می دهد و بواسطه آن باعث بی نظمی، هرج و مرج، عدم اعتماد در معاملات، ركود معاملات و اختلال در نظم اقتصادی جامعه می گردد، خاطرنشان كرد: چنانچه مشخص شود فردی برخلاف واقع و با قیمتی نامتعارف كالایی را در فضای مجازی در معرض فروش قرار داده است اساساً این مورد جرم بوده و آن فرد تحت عنوان نشر اكاذیب تعقیب خواهد شد.

سرپرست دادسرای ویژه فضای مجازی مركز استان خراسان رضوی، اضافه كرد: امكان دارد افرادی با اهداف كسب منفعت مالی، ایجاد نا امنی اقتصادی در جامعه یا با قصد اقدام ضد نظام یا هر قصد دیگری به صورت سازمان یافته و حرفه ای و تیمی مبادرت به قیمت گذاری و القا قیمت های گزاف و فاحش به صورت گسترده بنمایند این افراد مطمئناً مجازاتی متفاوت و شدیدتر خواهند داشت و تحت عناوین اختلال در نظام اقتصادی كشور و حتی افساد فی الارض از راه نشر اكاذیب گسترده و وسیع كه مجازات آن اعدام است، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
1398/02/14
15:37:06
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است