تاكید رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بر تقویت و ترویج سند رسمی در كشور

تاكید رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بر تقویت و ترویج سند رسمی در كشور ثبت آسان: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اشاره كرد: برخی اقدامات كه در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در امتداد رواج اسناد عادی صورت می گیرد به مصلحت جامعه نیست.


به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، ذبیح الله خدائیان در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب كه برخی اقدامات كه در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در امتداد رواج اسناد عادی صورت می گیرد به مصلحت جامعه نیست، اظهار داشت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قراردادها در جامعه به وجود آمده و بنا بر تأكیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحكیم آن اقدام نمود.
وی با اشاره به اهمیت كار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، اضافه كرد: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبكه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید.
معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همین طور ترویج آن در جامعه با همكاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و كانون های سردفتران و دفتر یاران استانی برشمرد و گفت: شكی نیست كه زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همین طور دستورالعمل ها و بخشنامه های این بخش گذشته و باید این موارد با كار كارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند.
وی الكترونیكی شدن فرآیندهای ثبتی را اقدامی متناسب با نیازهای امروز و آتی جامعه عنوان نمود و اضافه كرد: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفكری شورای عالی سردفتری كاستی های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه های الكترونیكی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید.
در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع دكتر خدائیان بعنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، به بیان برخی مشكلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری كشور پرداختند.
منبع:

1398/03/02
19:39:43
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: ثبت , رئیس , سازمان , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است