رئیس كل دادگستری استان قزوین:

ایستادگی دستگاه قضایی قزوین در مقابل مدیران متخلف

ایستادگی دستگاه قضایی قزوین در مقابل مدیران متخلف ثبت آسان: رئیس كل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: دستگاه قضایی استان برخورد با مدیران متخلف و مفاسد اقتصادی را با جدیت شروع كرده و از سال قبل ده ها پرونده در استان تشكیل شده است و مدیران باید پاسخگوی تخلفات، جرائم و دست اندازی های خود به بیت المال و حقوق مردم باشند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا منطقه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در دیدار مردمی مسئولان قضائی استان با مردم قزوین كه در مسجد امام رضا (ع) محله باغ نشاط صورت پذیرفت، ضمن تبریك به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: بدون شك شهید بهشتی جز چهره های استثنایی انقلاب بود و هفته قوه قضائیه یادآور تلاش ها و مجاهدت های این شهید مظلوم و ۷۲ تن از یاران باوفایش است كه در حادثه ۷ تیر ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: شهید عدالت، شهید بهشتی معمار و بنیانگزار دستگاه قضائی بود و همچنان نگاه ایشان كه همان اجرای قانون و تحقق عدالت بود در این نهاد انقلابی پابرجا است.

رئیس كل دادگستری قزوین بیان كرد: از خصوصیت های بارز این شهید مظلوم ولایتمداری بود و در تمامی ابعاد زندگی و مدیریتی تكلیف محور و ولایت محور بود و به تعبیر امام خمینی (ره) ایشان یك ملت بود.

رئیس كل دادگستری استان قزوین خاطرنشان كرد: هر چه كه امروز به آن می بالیم را مدیون خون شهدا هستیم و این عزت، افتخار، اقتدار و استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی به خاطر برافراشته بودن پرچم ولایت است.

وی تاكید كرد: ما مسئولان در سخن توانستیم رهرو شهدا و ولایت باشیم اما در عمل ضعف داریم و كمی عقب مانده ایم و اگر بخواهیم در اوج قله های اقتدار بایستیم باید از مسیری كه شهدا، امام شهدا و ولایت برای ما ترسیم كردند، منحرف نشویم.

قدرتی اظهار نمود: دستگاه قضائی در راه تحول قرار گرفته و شعار ریاست معظم قوه قضائیه مبارزه با فساد و تبعیض و همینطور دفاع از حقوق عامه و كرامت انسانی است و بدون شك این نگاه نویدبخش حركتی مثبت در جهت تحقق گام دوم انقلاب است.

رئیس كل دادگستری استان قزوین تصریح كرد: گفتمان اساسی انقلاب اسلامی عدالت بود و شكل گیری انقلاب ما به علت ناعدالتی ها و تبعیض های رژیم منحوس طاغوت بود به همین خاطر در نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی ابعاد تحقق عدالت باید اولویت باشد و درخت انقلاب ما ریشه در معارف دینی و اخلاقی برگرفته از سیره خاندان (ع) دارد و این معارف هر چه بیشتر باید در جامعه باید تقویت شود.

وی اظهار داشت: دستگاه قضائی استان برخورد با مدیران متخلف و مفاسد اقتصادی را با جدیت شروع كرده و از سال قبل ده ها پرونده در استان تشكیل شده است و مدیران باید پاسخگوی تخلفات، جرایم و دست اندازی های خود به بیت المال و حقوق مردم باشند.

وی ادامه داد: دستگاه قضائی استان با هیچ شخص و گروهی عهد اخوت نبسته است و در راه مبارزه با فساد از هیچ احدی واهمه ندارد و كاملاً جدی است و نخواهیم گذاشت فشارهای سیاسی عده ای خواص بر تصمیمات قضائی ما اثرگذار باشد.

قدرتی اظهار داشت: باید همه تلاش نماییم تا گلوگاه های فساد شناسایی شود و ما در بحث مبارزه با فساد با نگاه پیشگیرانه وارد شده ایم و با همین نگاه نظارت های دستگاه قضائی به خصوص بر شوراهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در حوزه های مختلف تشدید می شود.

رئیس كل دادگستری استان قزوین در انتها با اشاره به اینكه هرچقدر ارزش های اخلاقی و آموزه های دینی در جامعه كمرنگ شود جرایم و صدمه های اجتماعی و در نتیجه ورروی پرونده ها به دستگاه قضائی افزایش می یابد، اظهار داشت: در سال ۹۶ حدود ۲۸۰ هزار پرونده به دستگاه قضائی استان وارد شد و این تعداد در سال ۹۷ به ۳۲۰ هزار پرونده رسید كه افزایش ۱۲ درصدی را شاهد می باشیم و این مورد زیبنده استان قزوین نیست.

به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، در این مراسم كه رئیس كل دادگستری و معاونین، دادستان عمومی و انقلاب قزوین و معاونین، رئیس دادگستری شهرستان قزوین و فرماندهی انتظامی شهرستان قزوین حضور داشتند برخی مشكلات محله باغ نشاط از جانب مردم عنوان شد كه مسئولان قضائی استان برخی دستورات لازم را صادر و در بعضی موارد هم قول پیگیری در جهت احیا حقوق عامه از دستگاه های اجرایی مربوطه را دادند. 

1398/04/03
15:12:18
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: اقتصاد , ثبت , رئیس , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است