وزیر دادگستری:

سند ملی حقوق كودك تدوین شده است

سند ملی حقوق كودك تدوین شده است ثبت آسان: وزیر دادگستری از تدوین سند ملی حقوق كودك آگاهی داد و اظهار داشت: هر استان اقتضائات خاص خود در مقوله كودكان دارد و باید نسبت به این قتضائات برنامه ریزی نمود.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، سید علیرضا آوایی در نشست تخصصی حقوق كودك در ایلام هدف اصلی از تشكیل این جلسه را ایجاد توجه به حقوق كودك وتوسعه ی این فرهنگ عنوان و اظهار نمود: امیدواریم این نوع جلسات مورد توجه بیشتر استانها قرار گیرد و مهم تر اینكه نتایج این جلسات در استان ها دیده شود.

وی با اشاره به اینكه وقتی كنوانسیون ها با سوژه كودك ملحق می شویم به این معنا نیست كه همه ی مواد آنرا قبول داریم، اشاره كرد: این كنوانسیون ها را به صورت مشروط پذیرفته ایم، هرچند معارف دینی ما سرشار از این مسائل است و بسیار متكامل و پیشرفته تر از این كنوانسیون ها است.

وزیر دادگستری سوژه توجه به حقوق كودكان را یكی از دغدغه های دولت عنوان نمود و اظهار داشت: ترویج و ارتقاء حقوق كودك در دستور كار برنامه ریزان امر است.

آوایی با اشاره به اینكه تمامی خاطرات، لطمه ها و لطمه ها در انسان تأثیر گذار است، افزود: مشكلاتی كه در كودكی به وجود می آید در بزرگسالی خودرا نشان داده است چونكه عمده ی شخصیت انسان ها در دوران كودكی شكل می گیرد و احترام به كرامت انسانی ایجاب می كند كه كودك بعنوان یك انسان كامل دارای حقوق برابر با بزرگسالان باشد.

وی با اشاره به اینكه در خانواده هایی كه از رشد دینی برخوردار می باشند نوع برخورد والدین با كودكان كاملا توأم با كرامت است، افزود: فرهنگ دینی در ارتباط به حقوق كودك غنی است و آموزه های دینی ما الگوهای بسیار خوبی در ارتباط با نحوه رویارویی با مقوله كودكان در دسترس ما قرار داده است.

آوایی اظهار داشت: وزارت دادگستری بعنوان مرجع رسمی كنوانسیون حقوق كودك مبادرت به تهیه سند ملی حقوق كودك كرده است و در آن برنامه هایی برای حفظ حقوق كودك در كشور تدوین شده است.

وی ادامه داد؛ نقش استانها در اجرای برنامه های حقوق كودك در كشور بسیار تأثیرگذار است و همانطور كه استاندار ایلام به درستی عنوان كردند هر استان اقتضائات خاص خود در مقوله كودكان دارد و باید به آن تناسب برنامه ریزی كرد.

وزیر دادگستری درانتها مقدمه و بیس كار در مقوله كودكان را مبتنی بر مبانی دینی عنوان نمود و اظهار داشت: در این حال می توان از ظرفیت های بین المللی نیز برای ارتقاء حقوق كودك بهره برد.
منبع:

1398/05/01
17:28:01
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: توسعه , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است