مدیركل زندان های استان تهران:

بهداشت و درمان سهم شایسته ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد

بهداشت و درمان سهم شایسته ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه دارد به گزارش ثبت آسان مدیركل زندان های استان تهران اظهار داشت: بهداشت و درمان زندان های استان تهران از ستون های اصلی برای كاهش صدمه رفتارهای پرخطر مددجویان در زندان ها به حساب می آید و مأموریت های متنوعی در پیشگیری و درمان آنان دارد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حیات الغیب مدیركل زندان های استان تهران در بازدید سردار سعید منتظرالمهدی سخنگو و معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت های مردمی مواد مخدر كشور كه از روند درمان با متادون ندامتگاه قزلحصار بازدید كرد، اظهار داشت: بهداشت و درمان زندان های استان تهران از ستون های اصلی برای كاهش صدمه رفتارهای پرخطر مددجویان در زندانها به حساب می آید و مأموریت های متنوعی در پیشگیری و درمان آنان دارد.
حیات الغیب افزود: این واحد آمادگی دارد ضمن استفاده از تمامی ظرفیت های و برنامه ریزی دقیق، هدفمند و هوشمندانه و هم ایجاد هماهنگی بین دستگاه های عضو و مرتبط برای درمان مددجویانی كه در بدو ورود اعتیاد داشتند، از راه MMT و اهتمام در اجرای سیاست های كلی مبارزه با مواد مخدر، با رویكرد جلوگیری از اعتیاد و ایجاد نشاط در جهت مصون سازی محیط زندان و همینطور درمان معتادان از راه حرفه آموزی و حمایت های اجتماعی لازم، نسبت به تحقق آن اهتمام نماید.
وی اظهار داشت: در زندان های استان تهران، زندانیان واجد شرایط و دارای اعتیاد با مداخلات تخصصی نیروهای مجرب، تحت درمان MMT قرار می گیرند و خدمات مذكور، نتایج ارزشمندی در سالم سازی زندان ها به دنبال داشته است.
مدیركل زندانهای استان تهران تاكید كرد: باید در كنار استفاده از متادون و سایر ابزارهای درمانی، به امر مشاوره های تخصصی و روان درمانی توجه ویژه داشته، با برگزاری كلاس های آموزشی از راه مربیان NA به درمان پایدار اعتیاد دست یافت.


حیات الغیب بر ضرورت رعایت تكریم و حفظ حقوق شهروندی مددجویان در زندانهای استان تاكید كرد و اظهار داشت: مددجو از بدو ورود كه با حكم قضایی وارد ندامتگاه می گردد دارای حقوقی است و ما زندانبان نسبت به ادای این حق و حقوق تكلیف شرعی و قانونی داریم.
مدیر كل زندانهای استان تهران اضافه كرد: مددجو به عنوان شخص مستأصل و صدمه دیده اجتماعی كه به هر علت در زندان تحمل كیفر می كند، نیازمند كمك های معنوی ما و همه آحاد جامعه است و بایستی در قالب قانون نسبت به مساعدت قضایی، رفاهی، اصلاحی و تربیتی انجام وظیفه نماییم.
حیات الغیب با ابراز رضایتمندی از واحد بهداشت درمان زندانهای استان تهران در عرضه بهینه خدمات بهداشتی و درمانی اضافه كرد: اداره بهداشت و درمان در كنار واحد های سلامت، قضایی، اشتغال و فرهنگی یكی از واحدهای تأثیر گذار در امر بازپروری روحی و روانی مددجویان بحساب می آید كه سهم شایسته ای دربازگشت سعادتمندانه مددجویان به كانون خانواده وجامعه دارد.
حیات الغیب در انتهای سخنان خود اظهار داشت: استفاده از پزشكان متخصص در بخش ورودی و قرنطینه ندامتگاه ها می تواند در شناسایی مددجویان بیمار، كنترل، شیوع و گسترش بیماریهای پرخطر رفتاری تأثیر بسزایی داشته باشد.
سردار منتظر المهدی در این حضور ضمن تقدیر از واحد بهداشت و درمان ندامتگاه قزلحصار، همكاری لازم برای درمان مددجویان بیمار به مواد مخدر از راه دستگاه های عضو و مرتبط را در دستور كار قرار داد.1398/06/26
14:56:55
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: اداره , اشتغال , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است