نعمت احمدی:

لایحه صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت می تواند نقش موثری ایفا كند

لایحه صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت می تواند نقش موثری ایفا كند به گزارش ثبت آسان یك وكیل دادگستری اظهار داشت: لایحه «صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت» می تواند نقش موثری در فرهنگ سازی برای ارتقاء امنیت زنان جامعه ایفا كند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، نعمت احمدی با اشاره به لایحه «صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت» كه در ۴ فصل و ۷۷ ماده در قوه قضاییه تدوین شده و بر مواردی نظیر «پیشگیری از جرائم خشونت آمیز مقابل زنان» و «حمایت از بانوان بزه دیده» تاكید دارد، اظهار داشت: لایحه «صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت» می تواند نقش موثری در فرهنگ سازی برای ارتقاء امنیت زنان جامعه ایفا كند.
وی اشاره كرد: البته نقش موثر لایحه «صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت» در فرهنگ سازی برای ارتقاء امنیت زنان جامعه منوط به تبلیغ و ترویج این لایحه در رسانه های تعدادی از جمله صداوسیما است؛ در واقع باید برای مردم تبیین شود كه چندین سال برای تدوین این لایحه وقت صرف شده و در تنظیم آن از نقطه نظرات متخصصان مبرز در حوزه های مختلف شامل روانشناسی و جامعه شناسی و... بهره گیری شده است.
احمدی بیان داشت: نباید این ذهنیت در افكار عمومی ایجاد شود كه لایحه ای همچون «صیانت، كرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت» یك لایحه خلق الساعه است كه در واكنش به یك اتفاق چالشی رخ داده در مورد زنان تدوین شده؛ بلكه باید برای مردم و افكار عمومی روشنگری شود كه دغدغه هایی بلندمدت در پس تدوین این لایحه نهفته است.


منبع:

1398/06/26
22:36:47
5.0 / 5
4956
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است