رییس كمیسیون انرژی مجلس:

پیگیری اصلاح اشكالات آزمون استخدامی نفت

پیگیری اصلاح اشكالات آزمون استخدامی نفت به گزارش ثبت آسان رییس كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در آزمون استخدامی نفت موارد و اشكلاتی موجود است كه پیگیر رفع آنها در كمیسیون انرژی مجلس هستیم.


فریدون حسنوند روز یكشنبه با اشاره به وضعیت استخدام و آزمون استخدامی شركت نفت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: درباره استخدام هایی كه از قبل در شركت نفت انجام گرفته، آزمون هایی كه در آن افرادی پذیرفته شده اند و آزمون جدید استخدامی وزارت نفت، جلسات متعددی با وزیر نفت برگزار گردید و به تازگی هم در نشستی حول همین مبحث وزیر نفت را به كمیسیون انرژی مجلس دعوت كردیم.
وی اضافه كرد: اگر اشكالات وارده به آزمون استخدامی نفت برطرف نشود و تضییع حقوقی در آن صورت گیرد بطور قطع كمیسیون انرژی وظیفه حقوقی خویش را درقبال آن انجام میدهد.
رییس كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه در ارتباط با استخدام های كه از قبل صورت گرفته و آزمون جدید استخدامی اشكالاتی وارد است بیان كرد: اعتقاد داریم كه سهمیه ای نظیر بومی گزینی، ویژه خوزستان، در این آزمون باید لحاظ شود اما هنوز این سهمیه اعمال نشده است.
حسنوند با اشاره به تعیین معدل و رتبه برتر دانشگاهی به عنوان یكی از شروط ثبت نام در آزمون استخدامی نفت اظهار داشت: درباره این 2 مبحث هم اشكالاتی وجود دارد كه باید برطرف شود.
رییس كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: برپایه ماده 47 برنامه ششم توسعه، اعلام شده پیمانكاری ها و استخدامی ها باید بومی باشند در حالی كه وزارت نفت اعتقاد دارد ماده 47 تنها مربوط به پیمانكاران است.
وی توضیح داد: در ابتدا و انتهای ماده 47 برنامه ششم توسعه، صدر و ذیل با هم تفاوت دارند صدر در مورد پیمانكاران و ذیل در ارتباط با بكارگیری افراد بومی است كه وزارت نفت، وزارت نیرو و انرژی اتمی به صراحت و با تصریح در این ماده ذكر شده اند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا ثبت نام در آزمون استخدامی نفت از تاریخ 25 آبان سال جاری تا یكم آذر برقرار بود كه در فراخوان آن به فارغ التحصیل برتر بودن در دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد و معدل بالای 19 اشاره شده بود این مورد واكنش خیلی از دانشجویان دانشگاه های خوزستان بخصوص دانشجویان دانشگاه نفت و مردم استان را برانگیخت.
همچنین دانشجویان دانشكده نفت اهواز در سال 1394، در اعتراض به مصوبه وزارت نفت مبنی بر لغو اولویت استخدام این دانشجویان و همینطور مصاحبه تلویزیونی معاون وزیر نفت مبنی بر هم تراز شدن سهمیه استخدامی دانشكده صنعت نفت با دانشگاه های معتبر آن زمان دست به تجمعاتی زدند.
دانشگاه صنعت نفت، دانشگاهی دولتی، وابسته به وزارت نفت ایران است و چهار دانشكده شامل نفت اهواز، نفت آبادان، نفت تهران و علوم دریایی محمود آباد از زیرمجموعه های آن به شمار می روند.
یك هزار و 100 نفر در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشكده نفت اهواز تحصیل می كنند.

 

1396/09/05
20:01:31
5.0 / 5
5192
تگهای خبر: استخدام , ثبت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است