دومین جلسه دادگاه گروه عظام آخر یافت، جلسه بعدی فردا

دومین جلسه دادگاه گروه عظام آخر یافت، جلسه بعدی فردا به گزارش ثبت آسان دومین جلسه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به افترا قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو دقایقی پیش در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی به پایان رسید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباس ایروانی مدیر گروه عظام و متهم ردیف اول این پرونده، در جلسه امروز به دفاع از خود پرداخت.
قاصی صلواتی در انتها جلسه امروز گفت جلسه بعدی ساعت ۹: ۳۰ فردا(یكشنبه) برگزار می گردد.

متهم ایروانی هم در انتها جلسه اظهار داشت كه خبرنگاران ساعت ۶ عصر در دفتر من حاصر باشند نشست مطبوعاتی دارم.

در اولین نشست دادگاه، شاه محمدی نماینده دادستان كیفرخواست متهمان را قرائت كرد و نماینده مبارزه با پولشویی در سازمان گمرك هم توضیحاتی را عرضه داد.

این پرونده 7 متهم دارد.

متهم ردیف اول، عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید كننده قطعات خودرو) متهم است به افساد فی الارض از مجاری اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به صورت عمده و كلان به میزان ۷۶۴ میلیون و ۳۷ هزار و ۴۲۵ دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشاركت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف دوم، امیر رضا رفیعی قائم مقام فروش گروه عظام متهم است به مشاركت در اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور، مشاركت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به میزان ۲۰۱ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۸۳۹ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشاركت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف سوم، مرتضی روغنی ها معاون امور بین الملل گروه عظام متهم است به مشاركت در اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور، مشاركت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به میزان ۱۱۸ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۸۷۶ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشاركت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف چهارم، حامد خاتمی پور ترخیص كار گمرك متهم است به مشاركت در اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور، مشاركت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به میزان ۱۲۸ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۸۰ دلار، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه به میزان ده میلیون و ۹۵۰ هزار تومان.

متهم ردیف پنجم، مرادعلی كرم نیا كارمند گمرك متهم است به دریافت رشوه به مبلغ ۶۰ میلیون ریال، مشاركت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به میزان ۵ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۴۵۶ دلار.

متهم ردیف ششم، حسن صفریان كارمند گمرك متهم است به دریافت رشوه به مبلغ ۲۴ میلیون ریال، مشاركت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به میزان ۱۹ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۴۷۸ دلار.

متهم ردیف هفتم، مهدی شهابی كارمند گمرك فرودگاه امام خمینی متهم است به دریافت رشوه به مبلغ ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، مشاركت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به میزان ۹۶ هزار و ۷۲۵ دلار و ۱۰ هزار و ۹۲۷ یورو.
1398/07/13
14:40:15
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است