پوریانی:

در تهران به شدت با كمبود كادر قضایی روبرو می باشیم

در تهران به شدت با كمبود كادر قضایی روبرو می باشیم به گزارش ثبت آسان رئیس كل سابق محاكم تهران اظهار داشت: اخیراً در تهران به شدت با كمبود كادر قضایی روبرو می باشیم و اگر فكری به حال آن نكنیم مشكلات نه تنها رفع نمی گردد بلكه بیشتر هم می شود.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباس پوریانی در مراسم تكریم و معارفه رئیس كل محاكم تهران اظهار نمود: همانطور كه اعلام شده و مستحضر هستید كه امروز روز تودیع بنده از مسئولیت خطیر و سنگین ریاست محاكم تهران است كه حول و حوش ۵ سال و ۳ ما به طول انجامید. معمولاً معمول است كسی كه می خواهد برود و اقداماتی كه انجام شده را به سمع و نظر حضرات می رساند.

وی اضافه كرد: تهران پایتخت نظام جمهوری اسلامی ایران است. بعضی ها نظرشان این است كه هیچ مشكلی در تهران نیست اما مشكلاتی كه در تهران است، در هیچ جای ایران نیست. فقیر ترین استان در بین استان های كشور، تهران است.

پوریانی با اشاره به اینكه "خدا توفیق داد در این مدت بیشتر از ۵ سال، با استفاده از همه ظرفیت ها و با وجود تمام كاستی ها شرمنده مسئولانی كه به ما اعتماد كردند نشدم" به عرضه آمارهایی پرداخت و اظهار داشت: در تهران در بحث كادر قضایی، چارت تشكیلات قضایی مصوب دادگاه عمومی و انقلاب ۸۶۵ پست دارد و تعداد كل شعب قضایی مصوب به دادگاه عمومی و انقلاب ۴۶۳، شعب فعال ۳۵۲، شعب حقوقی ۱۴۶، شعب كیفری ۱۲۹، شعب خانواده ۶۱ و تعداد شعب بلاتصدی هم اكنون ۳۳ شعبه است.

وی اضافه كرد: اخیراً در تهران به شدت با كمبود كادر قضایی روبرو می باشیم و اگر فكری به حال آن نكنیم مشكلات نه تنها رفع نمی گردد بلكه بیشتر هم می شود.

پوریانی اضافه كرد: یكی از اشكالات كه مد نظر ریاست قوه قضاییه هم بوده است مشكل اطاله دادرسی است كه اگر می خواهیم بین برود باید به تهران توجه گردد چونكه مشكلات تهران به سراسر كشور پخش خواهد شد.

وی وی با اشاره به اینكه تمام كارهای ما از روی برنامه بود و برنامه خوبی هم تدوین كردیم اظهار داشت: بعضی اوقات به خاطر مشكلات نتوانستیم به برنامه برسیم.

پوریانی وی با اشاره به اینكه ما بازدیدهای دوره ای، موردی و سرزده داشتیم اظهار داشت: در بازدیدهای دوره ای از قبل اطلاع رسانی می كردیم و در خود مجتمع قضایی كسانی كه دوست داشتند بنده حقیر را ببینند باید از قبل ثبت نام می كردند. ما تلاش می كردیم با سعه صدر حرف های آنها را بشنویم؛ كار، كار سختی بود چون خیلی از حرف ها قانونی نبود اما از این طریق توانستیم خیلی از مشكلات مردم را حل نماییم.

وی اضافه كرد: در بحث ملاقات مردمی در مجتمع ها در اتاق من در ستاد، به روی همه باز بود در سیستم قضایی یكی از سخت ترین كارها این است كه حرف مردم را گوش نماییم و ورود پیدا نماییم. برای من مهم نبود كسی كه رجوع می كند چه كسی است، فقیر است یا غنی، مسلمان است یا نا مسلمان.

پوریانی تصریح كرد: من تلاش كردم خادم همكاران قضایی باشم و خودم را كوچك از همه همكاران غذایی می دانستم و می دانم.

وی با اشاره به اینكه "۲۳۰ مورد بازدیدهای دوره ای داشتم" اظهار داشت: در مجتمع های قضایی خواسته های همكاران را متوجه شدم. در بحث خواسته های همكاران قضایی اگر كسی از ما امكاناتی می خواست برای ما تكلیف ایجاد می شد و من تلاش می كردم در مورد آن مشورت كنم و مشورت یكی از كارهای اساسی من بود.

پوریانی با اشاره به اینكه "بحث اخطاریه بسیار بحث مهمی است" اظهار داشت: در اداره ابلاغ ۳۴۰ هزار اخطاریه واصل می شود، اگر دو درصد یا سه درصد از آنها واصل نشود مشكلات بسیاری ایجاد می شود. حالا ۷۶ درصد از ابلاغ های ما الكترونیكی است و در برخی از مجتمع ها تا ۹۲-۹۳ درصد هم الكترونیكی وصول می شود.

وی با اشاره به اینكه "زمانی كه من آمدم خیلی از مجتمع های قضایی مشكل داشتند" اظهار داشت: امروز فقط فقط در مجتمع شهید مدنی مشكل داریم اما وضع بقیه مجتمع ها تا حد زیادی قابل قبول است.

پوریانی با بیان این كه ۴۰ درصد درآمدهای قوه قضاییه را در محاكم تهران تامین می نماییم به حفظ شان قاضی اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از بحث های مهم بحث حفظ شان قاضی است. من در طول خدمتم امكان نداشت قاضی را پشت در بگذارم و تلاش كردم برای قاضی شأن قائل شوم. اگر برای قاضی شأن قائل شویم برای تشكیلات قضایی قائل نشده ایم.

وی در انتها ضمن تشكر از رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: از همه مدیرانی كه با من همراهی كردند سپاسگزاری می كنم. اگر موفقیتی هم بود مدیون كار جهادی شما بزرگواران بود.

.


1398/08/14
10:22:44
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: اداره , ثبت , ثبت نام , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است